Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Kékes525 #22082 üzenetére

    Szóval egyrészt nem érv az, hogy Isten útjai kifürkészhetetlenek, mert ezt csak azért mondja a vallás mert valamire nem tud válaszolni, aztán meg gond, hogy a vallás mindenre válaszolni akar. WTF?

    De szerinted Isten azért nem létezik, mert ha létezne, akkor a mindenhatóságába az is beletartozna, hogy a formális logika szabályai és úgy minden felett is álljon, s ennek bizonyítására a formális logikát használod. Tény úgy tartjuk, hogy Isten mindenható, de nekem nem ugrik be, hogy ez a Bibliában le lenne írva, a teremtés igen. A tízparancsolatban is és a főparancsolatban is csak a szeretet szerepel, hogy uradat, Istenedet imádd, és csak neki szolgálj; Isten nevét hiába ne vedd!; Úr napját szenteld meg!
    Mint mondtam a hit lényege nem az, ha nem tartod be Isten szabályait akkor megszívod, mert szupererős, hanem hit isten szeretetében, a szeretetben, megbocsátásban, Jézusi élet értékében. Hogy jólesik jót tenni.
    Ha a kereszténység ellen akarsz a logikával érvelni, akkor ezek az értékek ellen érveljél. A megvalósítás módja, tudom, ismert nem tökéletes. Egyháznak is van saját vagyona, s vannak szegények. Vannak missziók, karitatív gyűjtés, s mégis vannak szegények. Ez a megvalósítás hibája s nem a vallás által megfogalmazott értéké. Ezért mondom, ha vallás ellen akarsz érvelni, érvelj az érték ellen.

    (#22081) MageRG:
    A Bibliában az állítások vannak, ellentmondásban a tapasztalatokkal.
    Példa?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák