Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz Noddy #15649 üzenetére

    Szia!

    A fő kérdés az volt, hogy:
    „Igaz-e, hogy az újvilág fordítás több, mint 200 helyen az Újszövetségbe önkényesen kicserélte a "küriosz" szót Jehovára?”
    Én pedig válaszoltam, miszerint ez nem igaz. És bizonyítékokat hoztam fel arra, hogy az évezredek folyamán folyamatosan átírták Isten tulajdon nevét valami címre. Pl: a Görög Iratokban küriosz-ra.
    Persze erről a folyamatról kymco nem vesz tudomást, pedig ennek könnyen utána lehet nézni.
    Már írtam, hogy elég megnézni, hogy a különböző években kiadott Károly Bibliában is mindig egyre kevesebbszer szerepel Isten tulajdon neve. De nálunk nem zajlik ilyen írásellenes dolog. Ebből kifolyólag az ÚV fordítás a legpontosabb. Az, hogy nálunk nem a Jahve, hanem a Jehova szerepel, az már egy másik dolog. Persze erről is lehet beszélgetni, csak most nem ez a központi téma. Ezért kicsit rosszul esett, amikor ezt írtad:
    „ha azt mondjátok, hogy helyre akarjátok állítani az eredeti szöveget, akkor miért nem azt teszitek. Miért végeztek fél munkát?”
    Ez kicsit így fest:
    Az iskolában, a tanítás közben a tanárnő véletlenül lelökte az asztaláról az egyik tollat. Az osztály egyáltalán nem reagál, egy személy kivételével. A kisfiú felveszi a tollat és oda adja a tanárnőnek. Majd valaki az osztályból megszólal:
    -Miért nem vetted fel gyorsabban a tollat?!

    Nem az, hogy most kifejezetten haragudnék rád, de ez egy kicsit tényleg rosszul esett.

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

Új hozzászólás Aktív témák