Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D1Rect

    félisten

    válasz pocokxx #15503 üzenetére

    Tisztában vagyok vele, hogy az abortuszok jelentős része azért következik be, mert "kényelmes".
    Viszont a teljes tiltást legalább akkora butaságnak tartom, mint a hobbi szinten űzött abortuszt.

    A jelenleg felvetődött kérdésnél inkább az az érdekes, hogy mennyire káros az amikor a saját meggyőződésünket ráerőszakoljuk a másikra annak akarata ellenére.
    Ez most egy speciális helyzet, mert törvénybe is van foglalva a "vallási meggyőződés".

    (#15504) kymco: Én ezt értem, tudom mi a különbség a katolikus és a keresztény között.
    De ettől függetlenül a legnagyobb keresztény egyházként van számon tartva a katolikus egyház.
    A média "sejtetéseit" nem kell bemutatni, de itt sajnos semmi ilyesmiről nincs szó.

    Van egy "rossz törvény" vallási indokokkal alátámasztva, ami miatt meghalt egy nő.

    (#15506) kymco: "Én alapvetően az abortusz ellen vagyok."
    Alapvetően én is. De szerintem az egyén (jelen esetben a nő joga) eldönteni, hogy mi legyen vele és a magzatával. Tájékoztatni/véleményt kifejteni lehet, sőt én egy elbeszélgetést beiktatnék minden abortusz elé.

Új hozzászólás Aktív témák