Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz euchi #10195 üzenetére

    Honnan tudom? Hit, azaz bizalom. Mert számomra van hitele Jézus szavainak. Nincs tudományos bizonyíték.

    "A keresztény vallás mindössze annyit tesz, hogy ezeket a törvényeket a magáévá teszi, Istennek tulajdonítja."

    Vagy: Isten pontosan tudja, hogy mi a fontos az emberek együttélése kapcsán. És nem véletlenül azonosak.
    Azonban fontos hozzátenni, hogy Jézus tanításai merőben újak voltak abban a korban, és még ma is nehezünkre esik így cselekedni, habár tudjuk, hogy így lenne helyes. 2000 éve pedig még teljesen más felfogás uralkodott.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz euchi #10195 üzenetére

    "Nahát! Honnan tudod? ;)"

    Ehhez még annyit hozzátennék, hogy részemről nem arról van szó, hogy Isten létét, vagy Jézus isteni származásának valóságosságát próbálom elfogadni.

    Ezért nincs számomra olyan, hogy Jézus talán hiteles, feltéve, ha létezik. Ezért sok kérdés, illetve felvetés, ami a részedről érkezik, az én nézőpontomból nem valódi kérdés, mert nagyjából olyan, mintha azt kérdezném tőled, hogy hitelesnek tartod-e, hogy létezik édesanyád, illetve hiteles-e, amikor süteményt süt. Vagy, hogy hiteles-e számodra, amikor az esküvőn a menyasszonyod igent mond. Pontosabban honnan tudod, hogy hiteles, amit mond?

    Egy bizonyos értelmezésed szerint azt kéne mondanod, hogy fogalmad sincs.

    Viszont mégis tudod, hiszen előtte is együtt voltatok már évekig, és egyszerűen biztos vagy benne, hogy hitelesen mond igent (különben elvennéd?).

    Nos, valahogy így vagyok én is ezekkel a kérdésekkel. És tudom, hogy az analógia nem tökéletes, mint a legtöbb esetben, mert te láttad a feleségedet korábban, én pedig sosem láttam még szemtől szembe az Istent, szóval ilyenekbe bele lehet kötni. De talán nem is ez a célod.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Új hozzászólás Aktív témák