Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    Topikgazda

    válasz kopygege #727 üzenetére

    S/FTP kábelt tegyél be, nem garantált, hogy megvédi, de a semminél jobb. Elvileg ki tudod mérni multiméterrel, hogy mennyi áram indukálódik benne, ha megy a légkondi. A gyakorlatban én még sosem csináltam.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    Topikgazda

    válasz kopygege #729 üzenetére

    Úgy van, hogy vannak szabványok, pl cat5, cat5e, cat6, cat6a, cat7, stb. Ezekre meghatározzák a MHz-et amit teljesíteniük kell. A sebesség a MHz függvénye, de nyilván nem elég a jó kábel, hanem olyan elektronika is kell hozzá, meg persze olyan csatlakozók. Igazából ha valaminek megvan a cat6 minősítése mondjuk, akkor biztosan hozza az ahhoz tartozó MHz-et. Ha külön kiírják, akkor elképzelhető, hogy túlteljesítik, azért teszik ki.

    Nehéz bármit mondani. Annak a függvénye, hogy gondot okoz e, hogy mekkora teljesítményű a légkondi, milyen a kábel árnyékolása, és mekkora szakaszon fut közvetlen a villany mellett a hálózati kábel. Nem olvastam túl sokat a témában, de volt akinek 8000W-os villanykemence mellett futott - gondolom UTP - kábele egy csőben, és kinyírta a szerver alaplapját kétszer, mire rájöttek, hogy mi a gond. És egy szerver alaplap az olyan 100k körüli összeg alsó hangon. Szóval meg lehet szívni vele. Na most ez az extrém eset, mert nagy fogyasztó, valószínűleg árnyékolatlan kábel volt, és jó darabig együtt futott vele. Nekem van itt S/FTP, ami két méteren fut együtt villannyal, amin egy 2000W-os vízforraló volt. Nem szorosan együtt mennek, mert nincs itt kábelcsatorna, de közel egymáshoz. Ennél nem tapasztaltam semmi problémát. A tiéd gondolom valahol a kettő között lenne. Azt mondják ha hosszan - gondolom 5+ méteren - mennek egymás mellett, akkor legalább fél méterre kell rakni egymástól a két csövet, vagy ha van rá lehetőség, akkor 1 méterre még biztosabb. Új házaknál gondolom megoldható. Ha keresztezik egymást valahol, azzal nincs probléma, csak ha párhuzamosan mennek. Az árnyékolás sokat levesz az ilyen külső zajokból, ha csak belegondolsz a koax kábel is ilyen nagyfeszültségű vezeték mellett megy nem olyan messze, mégis jó a TV adás. Igaz az 3x vagy 4x árnyékolt, az S/FTP meg csak 2x, de biztos, hogy számít valamit.

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    Topikgazda

    válasz kopygege #732 üzenetére

    Eddig amit olvastam az kivétel nélkül azt mondta, hogy keresztezni lehet 90°-ban, és gond csak akkor van, ha párhuzamosan mennek egymáshoz közel nagyobb távon. Távolságra párhuzamos vezetékek esetén mindenki mást mond még szabványoknál is. Valahol 10 centit írnak, valahol meg egy métert. Fél méter szerintem már biztosan elfogadható.

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák