Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    Topikgazda

    válasz code1005 #707 üzenetére

    Ez a galvanikus leválasztó nem igényel semmi külön földelést, csak átmegy rajta a jel és kész?

    Ja, kb. annyi, mintha egy koax toldót tennél be. Ilyesmi, de bármelyik hiradástechnikai boltban kapható, talán még tecsóban is: [link]

    Ha a switch-et földelem le az is jó lesz?

    A switch előtt össze szokták fogni a kábeleket egy patch panelbe valahogy így: [link]. Ezen a zöld vezeték lehet az árnyékolás, de igazából annyi, hogy fém házas s/ftp-hez való keystone csatlakozó kell és fém patch panelbe kell dugni, aztán utána a patch panelt kell egyben földelni. Állítólag réz tüskével szokták a pincében vagy valahogy így, de én sosem csináltam. Úgy tudom nem jó a villany földelésére rákötni, hanem külön kell megcsinálni neki. Nem tudom, hogy mennyit ér földelés nélkül. Állítólag úgy is véd valamennyit. Ha eddig UTP-vel csináltad, és nem volt gond azzal sem, akkor felesleges a földelésével vesződni. Az S/FTP előrelépés lesz az UTP-hez képest.

    Nem tudom, hogy van e olyan switch, ami továbbviszi az árnyékolás földelését a sajátjába. Ha fémes belül a csatlakozó, akkor van rá esély, egyébként kizárt. Szerintem egyáltalán nem jellemző az ilyesmi.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák