Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    Topikgazda

    válasz Energie X #403 üzenetére

    Érdemes valami ilyesmit venni hozzá: [link] Tulképp nektek a krimpelő kell, amin általában szokott lenni vágóél is, illetve a teszter is kell. Ne nagyon rángassátok a kábelt, meg az gondolom evidens, hogy úgy könnyű átküldeni a falon, hogy csak utána teszitek rá a csatlakozót. A márka szerintem tökmindegy, nekem eddig legalábbis nem volt rossz tapasztalatom egyikkel sem, amit vettem (mondjuk egyik se volt totál gagyi). Én általában a kabelfutar.hu-n szoktam venni, mert náluk normális márkák szoktak lenni, meg adnak méterre is, nem csak teljes tekercset, de máshol is ugyanúgy találsz jót. Árban a cat5e-vel jobban járnál, ugyanúgy tud gigabitet 100m-ig, a cat6 csak annyival jobb, hogy emlékeim szerint rövidebb távon 5-10m-en tud gigabit feletti sebességet, de lehet, hogy ezt rosszul tudom. Cat5e-t lehet kapni obiban meg számtech boltokban is, de fogalmam sincs, hogy az milyen minőség, illetve hogyan kezelik, nem e törik meg. Ha véletlenül megtört, akkor sem kuka az egész, ha ki tudod vágni a hibás részt és UTP toldóval megtoldani. Amire még figyelni kell, hogy elektromos vezeték mellett ne menjen hosszan párhuzamosan fél méteren belül. Ha több ezer wattos dolog megy a vezetékről, pl porszívó, vízforraló, villanysütő, mosógép, stb. akkor meg pláne ne.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák