Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laeresh

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nem gondoltam volna hogy meg kell keresnem ide ennyi év után a loginemet, de egy egész napos google search kör után kilyukadtam ide és megörültem hogy nem vagyok egyedül a problémámmal.

    Kb egy hónapja szépen fogalmazva elviselhetetlen az internet minősége itthon.

    Megpróbálom összeszedni a tudnivalókat előtte, ha valami kimarad bocsi:

    - Connect Box típusú modem
    - A következők már megpróbálásra kerültek: Másik kábel, másik port, usbc -> ethernet adapter, másik eszköz, wifi, ethernet között váltás, router reset, VPN, DNS beállítások.

    A problémám pedig a következő:

    Tök jó az internet sebességem, van is internetem, csak épp kapcsolódni nem nagyon akar sehova. Először.

    Legyen szó bármilyen serviceről (discord, xbox, steam, netflix, disney+) vagy bármilyen külföldi oldal meglátogatása, ezek.. nem akarnak működni. A szolgáltatások azt írják hogy a kapcsolat nem sikerült, a weboldalak nem töltenek be vagy connection refused vagy timeout error-al. Amint újra megpróbálom, másodjára, vagy harmadjára általában sikerül felkapcsolódni, és utána működik rendben a dolog. Ha letöltök valami nagyobb fájlt, pl. steamen egy játékot, akkor 10-15 másodpercig tölti szép sebességgel (50-60MB/s), ezután viszont leesik nullára, és utána ilyen 5 másodpercenként tölt le egy adagot, majd ismét nullára esik. Ez folyamatosan így megy.

    Megnyitok egy belinkelt egy oldalon ami külföldi címre mutat, kb 10 másodpercig nem tölt be a kép.

    És ráadásul 100%-ban tudom reprodukálni. Ha kikapcsolom az Xbox-ot, és vissza, először fixen nem fog tudni bejelentkezni online, csak ha újra rányomok a bejelentkezésre.

    Próbáltam szétnézni a modem beállításai/logja között, annyit látok hogy tele van a log FORWARD packet dropped üzenetekkel, valamint elszórtan T3 timeoutokkal is.

    Ezután csináltam egy tesztet, elindítottam egy servicet ahova be kell jelentkezni (steam), és pont abban a pillanatban amikor elbukott a login, a naplóba bekerült egy dropped forward packet.

    Miután kapcsolódok valami servicehez, akkor sem teljesen jó a helyzet, van olyan hogy két epizód között a Netflix tölt vagy 1 percig, vagy két meccs között kidob egy játék.

    Mivel több eszközön és kapcsolódási módon is fennáll a hiba, így sejtem vagy a kábellel, vagy a modemmel lesz valami probléma, bár ötletem sincs.

    A vodát felhívtam, ahogy látom ők is sejthetik hogy valami nem oké, mert felajánlották hogy jövő héten küldenek egy szerelőt aki megnézi. Erre én kedvesen mondtam hogy 1 hónap után nem akarok még egy hetet várni, úgyhogy légyszi oldjuk meg.

    Így hát holnap reggel jön a technikus megnézni, bár félig kételkedem hogy érdemben fog is tudni kezdeni vele valamit, úgyhogy gondoltam ide is bedobom a bajom hátha tudtok valamit.

    Még láttam hogy itt a upload/download adatok érdekesek lehetnek a megoldáshoz, azt is csatolom:

    Valamint még a coax kábel setup lehet érdekes: Fali aljzatból van egy kék 3DSS2 splitter a kábelen (régen volt TV, ott már nincs kábel), a másikon pedig megy a connect boxba a coax. Onnan pedig ethernet az Xbox és a PC is.

    Köszi előre is a segítséget!

    Ha három madár lennék, láthatnám alulról, hogyan repülök magam után.

  • Laeresh

    csendes tag

    válasz kabelmania27 #129502 üzenetére

    Szia! Reggel hívtak hogy valamit konfiguráltak a routeren meg átrakták ipv4-re, utána igazából a legtöbb probléma megjavult, úgyhogy a technikus végül nem jött ki.

    F toldót veszek, rárakom mindenesetre. Köszönöm a tippeket!

    Most már csak az a probléma maradt vissza hogy nagy letöltési sebességnél visszaesik a letöltés 0b/s-re pár másodpercenként, erre valami ötlet esetleg? :)

    Ha három madár lennék, láthatnám alulról, hogyan repülök magam után.

Új hozzászólás Aktív témák