Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sajtos365

    tag

    válasz zöldfülű #12959 üzenetére

    Műholdas vételhez mindenképpen DVB-S2 beltéri kell, DVB-C az kábel tv vételhez, DVB-T2 földi antenna vételhez kell, régebbi DVB-S már nem jó és a DVB-T sem (azt hiszem még az ingyenes adók néhány fogható vele).

  • Mike88

    senior tag

    válasz zöldfülű #12959 üzenetére

    Kicsivel feljebb épp erről volt szó. Én úgy tudtam, hogy forgalmazók még adnak ki csak kártyát, NyalokAA fórumtárs viszont állítja, hogy nem, csak az online TV előfizetéshez adnak egy darab kártyát, amiről viszont tudni kell vagy működik vagy nem, nem minden esetben adják ki aktiváltan és ha nincs aktiválva, akkor nem minden esetben lehet aktiválni, így én még mindig azt javaslom, hogy érdemes forgalmazóval beszélni erről, Ők talán egy kicsit jobban képben vannak ezzel, mint a Direct one ügyfélszolgálata, talán eltudják intézni, hogy aktivált kártyát kapjál a kezedbe, vagy nincs aktiválva, akkor az aktiválást tudják elintézni.
    Beltériből olyat kell választani, amiben S2 tuner van és abból is kettő, tehát az említett Vu+ Uno 4k SE mivel dual tuneres, így jó választás. Ehhez dual fej is kell az antennára és attól két kábellel kell lejönni a beltéri egységhez. Egyszerre két különböző tp-ről (frekvenciáról) tudsz vele rögzíteni! 2-nél többről szerintem maximum akkor, ha azonos tp-en vannak a csatornák. A mai világban nem gondoltam volna, hogy ennek még bárki is a hasznát veszi, szinte minden megtalálható vagy torrenten vagy az adott csatorna streaming szolgáltatásán keresztül vagy akár a Direct one onlineTV felületén. Ha fegyvert fognának a fejemhez, akkor sem áldoznék közel 200 ezret erre a történetre, annak tudatában, hogy Magyarországon a műholdas TV-zés erősen múltidézésnek számít, rengeteg SD csatorna, azok is jellemzően pocsék minőségben, elvétve pár HD csatorna, éppen hogy elégséges képminőségben. Ez nyilván csak egy vélemény, de szerintem nem érdemel meg ennyi befektetett pénzt ez a történet. Ha mellette hobbi is a műholdas vétel, az már más...

Új hozzászólás Aktív témák