Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #14595328

    törölt tag

    válasz gabor7th #5 üzenetére

    1. Tudtommal a Google OS még offline állapotban is menteni tudja a szerkesztéseket. Amúgy mekkora is a piaci részesedése?

    2. Cégek egymás közti harca: Hogy lesz hozzáférése konkurens cégnek az adatokhoz? Titkosszolgálatos dolgokhoz nem szólok, mivel nincs rálátásom, régebben olvastam ezt-azt róla, de az semmi.

    3. Eddig még nem láttam olyan cloud szolgáltatót, ami tiltaná a titkosított fájlok feltöltését! Mutass valami infót arról, amire alapozod, hogy a titkosszolgálat fel tud törni valamilyen titkosítást. PGP?
    Olyan esetek is napvilágra kerültek mostanában, hogy eleve könnyen törhetőek a titkosítások.
    Melyek ezek a titkosítások? Katonai szintűek? Hol van erről elérhető információ?
    Sok szolgáltatóról pedig kiderült, hogy egyáltalán nem védi megfelelően a felhasználók adatait és sok millió ember adata került ki...
    Igen, valóban, de ha jól rémlik egyik sem cloud szolgáltató! Sony, valamilyen amerikai biztosító amikről én hallottam utóbbi időben.

    4. Emlékeim szerint egy német fotós volt, aki nem olvasta el az ÁSZF-et, és akt vagy meztelen képeket töltött fel, melyek az ÁSZF szerint tiltottak. Másik oldala a dolognak, igaz nem a fotóssal kapcsolatban: Cloudba feltöltött és megosztott pedofil képek miatt tudtak elkapni több pedofilt az USA-ban. Nem tudom, hogy ehhez titkosszolgálat kellett-e (bár szerintem nem, csak Photo DNA), de nem is bánom!

    5. Gondolom, ha egy szerver kiesik, belép a tükör helyette. Szép is lenne, ha nem így lenne. Van bankszámlád? Ott is beléphet a banki alkalmazott, mint ahogy erre is volt már példa. Kiszűrhetetlen.

    6. Ez engem nem érint, nem játszom. Lassú reakció egy mentésnél, be/letöltésnél hol számít igazán? Tény, a sebesség nem mindig megfelelő, ezt aláírom.

    7. 5-ben sem bíznál, nem Te vagy a célcsoport. Van olyan, amiben én sem bízom, nem is használom.

    8. Mi okoz pénzkiesést?

    9. Nem gondolod komolyan, hogy egy Amazon vs. Google vs. Microsoft trióból valaki ki fog esni?

    10. Mi nem?

    Eszem ágában sincs meggyőzni, csak megmutatni a másik oldalát is, amit Te nem akarsz látni, vagy nincs rálátásod. Nincs tervem átmenni más területre, mert bármilyen nehéz is elfogadni, erre tartanak a dolgok!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák