Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • 1 among many

    tag

    válasz prmcsk #3032 üzenetére

    Úgy is el lehet jutni, de mivel messze nem csak úgy, ezért akinek nincs ideje napokon, heteken át keresni és olvasgatni valakinek a hozzászólásait, az bizony (gyakorlatilag az egymást régről ismerőket leszámítva senki) nem tudja megkülönböztetni a "rangb@szókat" azoktól, akik értékes hsz.-ekből alkottak sok idő alatt sokat.

    Senki nem azt mondta, hogy minden magas "rangú" fórumozó egy kamu mihaszna csaló. Csak azt, hogy az ellenkezőjére sem ad ez semmi biztosítékot. Ahogy fordítva sem, egy újonc "rangú" is lehet éppúgy kiváló és korrekt fél, mint az ellenkezője. Így, mint irreleváns adat, semmit nem szabad erre alapozni.

  • Sasos

    senior tag

    válasz prmcsk #3032 üzenetére

    Minden tag "érintve van" rang szerint, hiszen mindenkinek van rangja. Te azért, mert te magasabban vagy, én azért mert nem. :K Ennyi erővel a te véleményed sem relevánsabb mint az enyém. :B
    Nem tudom, hogy mennyi hozzászólásért adja a rendszer a következő rangot, illetve súlyozva van-e a hozzászólás helye a rangosztásokban (soha nem is érdekelt, pont nem számít mi van a nickem alá/mellé írva) de...
    Ha abból indulsz ki, hogy csalási szándékkal jön valaki, szerintem 3-4 hét alatt, fórum teleszemeteléssel (alias rangb@szó) ugyanúgy megtévesztő rangot érhet el, ahogy valótlan pirosakat is gyűjthet. Ezzel a módszerrel az "üzletszerűen elkövetett" kategóriába eső tahókat nehéz lesz kiszelektálni.
    Elsősorban az üzemeltető szándéka lenne itt a mérvadó. Amennyiben a HA-val nyitni akarnak a "külső" tagok felé (értsd : Nem a lapcsalád törzslátogatóinak apróhirdetési helye lesz a HA, ahogy "eredetileg indult"), akkor teljesen értelmetlennek tartom, a lapcsalád közösségi életében való részvételért járó rangokhoz kötött bármilyen szabályozást. Ha viszont az a csapásirány hogy a HA a lapcsalád tagjaié, akkor teljesen érthetően szankcionálható a rang. Ebben az esetben viszont ne adhasson fel hirdetést olyan tag, akinek a regisztrációja frissebb egy megadott időnél, vagy nem ér el egy bizonyos szintet a rangja.
    Ez utóbbi esetben viszont én kénytelen leszek más helyet keresni az alkatrészek adás-vételéhez, mert nem fogok rangért "beszélni".

    Nem utolsó sorban: Nem tudom, hogy van-e rá mód, de talán érdemes lenne egy olyan statisztikát csinálni, hogy a lepontozott adásvételekben érintett tagok milyen százalékban oszlottak el rang szerint. Nekem az új rendszerben 8 szöveges értékelőből (csak őket tudom visszanézni) 1 szenior-tag, 1 őstag, és 1 tag akadt. Vagyis 5-3 arányban újoncokba futottam bele. Nem akarok politikai áthallást, de az már majdnem 2/3. Őket javaslod korlátozni így-vagy úgy, 1-1 sonkajelölt (fel a padlásra, fellógatni, hagyni száradni) csaló miatt.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák