Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    válasz MasterMark #8288 üzenetére

    Sajnos kirotálta elég gyorsan, az újraindításnál meg rohanásban voltam, nem néztem meg, a második power cyclet meg távirányítással csináltattam az asszonnyal :) És persze most ~20 órája semmi baja. Legalább ebből tanulva most állítok neki egy remote syslogot :)

    [ Szerkesztve ]

  • Chal

    addikt

    válasz MasterMark #8288 üzenetére

    Nem lett szerencsém, megint elhasalt az UAP-AC-PRO 2.4G-s része. A logokat meg tudtam nézni, semmi érdemi nincs benne, ugyanúgy néz ki mint a ledöglés előtt, client association, key exchange, stb... lefut, aztán nem történik semmi, forgalmazni már nem lehet. Az egyedül nyoma ennek az AP logjában egy csomó ilyen sor:

    [STA_TRACKER] Not converting DHCP Offer to unicast.....stb..

    De ugye ez már csak okozat, mivel ezek a sorok az új wifi kapcsolatoknál vannak, akiknél nem járt le a lease, azok szimplán semmire nem válaszolnak, illetve nem tudnak forgalmazni. Az újaknál ez azért ütközik ki, mert már a DHCP offert se tudják fogadni, és ez bekerül a logba.

    Ugyanakkor ez adott egy új nyomot, hiszen ha van offer, akkor kell lennie requestnek is, és tényleg: a routeren (Mikrotik) megnézve a forgalmat, a 2.4-es wifis eszközök felől jön forgalom, de a válasz nem érkezik meg hozzájuk.

    Mi a fene lehet ez? Hogy tud úgy megdögleni a 2.4-es rádió, hogy layer2-ben egyirányúvá válik? Miközben layer1-ben kétirányú, hiszen a wpa2 auth meg egyebek lefutnak, és belépnek az eszközök. Eddig azt hittem hogy hw hiba, és cserélni kell a jó üreg PRO-t, de ez most bevitt az erdőbe.

    Switchet továbbra is kizárnám, hiszen ugyanezen a porton ugyanebben a vlanban tökéletes minden az 5G rádiós eszközöknél (bár külön SSID-n vannak, de ez gondolom lényegtelen).

    Figyelembe véve az előzményinfókat is (semmi nem változott hosszú ideje, sem hw sem sw téren, de még csak új kliens(ek) sem lettek) van bárkinek bármilyen ötlete? :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák