Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rekop

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz CsodaPOK #7659 üzenetére

    Azért ez így nem jelenthető ki egyértelműen. A dupla ár is túlzás, nem tudnék most hirtelen olyan terméket mondani, ami kétszerese árban az előd modelljéhez képest.
    Az új eszközökkel hardveresen szerintem nincsen probléma, a szoftverben azért előfordulhatnak még hiányosságok.
    Az én szemszögemből, néhány gondolat az új termékekről:
    UDM-ek:
    -UDM Pro: ár/értékben nagyon jó, nem sok 10Gbps router érhető el ilyen áron, és kapsz mellé network controllert/video-t is. Ez az USG Pro utódjának mondható, ~28% a felár.
    -UDM base: AIO eszközként nem túl ideális választás annak aki rack-be építkezett, ár/érték arányban elfogadható, van olyan helyzet, hogy akár jó választás is lehet. Itt nincs előd modell.
    Hiányosságok:
    -UniFi OS limitált(abb) konfigurálási lehetősége (egyelőre, reméljük változik majd)
    -nincsen korszerű hardverrel rendelkező, otthoni felhasználók számára is elfogadhatóbb árú, giga/multi gigabites, vezetékes UniFi router
    -UXG Pro még mindig EA, és dárga is az UDM Pro-hoz képest
    6-os AP-k:
    -U6 Lite: kiváló ár/érték, jelenleg abszolút bestbuy szerintem a piacon. Ennél ~15% a felár.
    -U6 LR: ár/értékben és teljesítményeben teljesen jónak tartom a konkurensekhez képest is. Itt a felár ~65% körüli a korábbi LR-hez képest. Bár ez inkább lehetne a Pro utódja (kicsit megkeveredtek az elnevezések), így ~25% körüli felárat jelentene.
    -U6 Pro: ez pedig jobban megfelelne a régi LR leváltójának. A korábbi Pro-val egy árban van. Árban szerintem elfogadható, teljesítményben meg majd elválik, ha kikerül EA-ból.
    Hiányosságok
    -LR és Pro nem kapott multi gigabit portot, pedig képesek lennének a gigabit feletti sebességre, valószínűleg ez majd a HD sorozat kiváltsága lesz
    -Lite és LR csak 5GHz-en AX-es (bár ez mondjuk nem akkora hátrány szerintem)
    Gen2 switch-ek:
    -áttervezett hűtés, alacsonyabb működési hőmérséklet, halkabb működés. Az LCM egy jó feature, UniFI AR szintén. Az árak nagyjából gen1-es szinten vannak és azért volt fejlesztés.
    Hiányosságok:
    -lényegesen kevesebb PoE budget a "normál" modelleknél (valószínű ez az átlagos felhasználási szokások miatt van, ami az esetek nagy részében elegendő is)
    -10G SFP+ csak a Pro/Enterprise modelleken
    G4 kamerák:
    Én G3 Flex-et használok itthon, nagyon jól működik a motion detection, tetszik hogy van lehetőség csak az észlelt mozgásokat rögzíteni, így jóval kevesebb tárhelyet foglalnak a felvételek. Egyszerű visszanézni akár egy egész napot és megtalálni egy eseményt(ellentétben a Reolnik+Surveillance station párossal). G3-hoz még használható a régi Unifi Video ami akár docker-ben is futtatható, és nincs kamera limitáció
    Ehhez képest a G4 nagyobb felbontású, korszerűbb hardver, több az elérhető funkció is pl. Smart Detect AI, viszont csak protect-el működik. Itt a felár ~30-40% között van.
    Hiányosságok:
    -unifi protect-hez a gyártó valamelyik NVR-e szükséges
    -jelentős drágulás az előző generációhoz viszonyítva, ennyiért van bőven alternatívája.
    UISP eszközök:
    Mivel még minden termék EA, nem igazán lehet véleményt formálni, meglátjuk mi lesz belőle. Mindenesetre az UISP Router Pro 300$-os EA ára nem tűnik rossznak.

Új hozzászólás Aktív témák