Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    válasz Egon #2205 üzenetére

    Nyilván van igazság abban, amit írsz, de úgy vagyok vele, hogy egy (nagy)felújítást egyszer csinál az ember az életben (egy adott ingatlanban)

    Én is ezzel szívok most. 2004-es a ház, előző tulaj már akkor húzott UTP-t, nade cat5-öt. Most méregetem hogy mit bír, amin nem megy a gigabit, azt áthúzható e, ha nem, akkor ott rohadjon meg. Jó program... :)

    Szóval nekem már az egész elején kételyeim voltak (illetve vannak most is), hogy megéri e egyáltalán rézzel vacakolni. Én itt minimum 10 évre tervezek, de inkább 20-ra, tartok tőle, hogy már sokkal rövidebb távon is kevés lehet ez a sáv. De meglátjuk mit hoz a jövő, az új ethernet szabványokban végül is van már 2.5gbase-t meg 5gbase-t is, kérdés hogy a gyakorlatban egy hosszabb, több helyen hajlított cat6-on mennyivel fog menni (a 10G biztosan nem járható egy családi házban rézen, de szerintem adatközpontban is vakvágány).

    A teljes felújítást illetően filléres tételek a fali csatik (csak a fűtésre el fog menni több mint 2 milla, majd ha lesz pénzünk rá - most tartunk cca. 5 millánál, még "csak" az ablakcsere és a külső hőszigetelés volt meg...)

    Na erre is figyelj azért, én is hajlamos vagyok beleesni abba a hibába, hogy sok milliót nyomok a házba, és "apróbb" dolgokra könnyebben költök sok pénzt ahhoz képest, mintha nem csinálnám az egész építkezés/felújítás projektet. A HUE jó példa erre, ugyanezen elv alapján már belelapátoltam vagy 250kHUF-ot, hiszen eltörpült a többi milliós kiadás mellett. De a nap végén az akkor is 250eFt lesz, szaros izzókra költve... :))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák