Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attilav2

    őstag

    Sziasztok!
    Ugyan nem antenna erősítős hanem csillapítás téma de berakom ide, mivel ide illik a legjobban.

    Tavaly karácsonykor vettem egy Avermedia A757 T2+C Pcie tunert, furcsa rejtélyes hibajelenségbe ütköztem vele, a DVBT része kitünően működött, míg ha rádugtam a kábelt (DIGI) akkor is minden adót megtalált de 0%-os szinttel jött az összes adó, minden frekvencán, zöldes kockásodó akadozó képpel. Raktam elé isolatort de ez sem segített végül vissza küldtem az iponnak és visszakaptam a pénzt.
    Azóta is izgat vajon tényleg hardver hibás volt e a kártya vagy esetleg abban a házban ahol lakom netán túl erős a DIGI jelszintje és esetleg túlvezérelte a tunert? és ennek hatására jött elő a 0%-os hibajelenség?
    A technisat cablestar2 pci tunerem kiválóan működik, sőt van 2 LG tv és azok is rendben veszik a digitális adásokat. Azóta beszereztem egy TBS(Turbosight) 6221 pcie tunert és ezen is jól működik a dvb-c.
    Vajon az avermedia tunernek lehetett a túlvezérlés a baja? Lehetett ez az oka a 0%-nak és nézhetetlen képnek a dvbviewerben? Ha elé raktam volna egy csillapítót (amire akkor nem gondoltam) akkor megoldódott volna a probléma?
    Itt van az akkori beszámolóm az avermedia tunerről:
    [link]
    [link]
    Kiváncsi lennék egy szakértő véleményére.

    [ Szerkesztve ]

    -||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

Új hozzászólás Aktív témák