Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Vertic

    aktív tag

    válasz Genialis #45 üzenetére

    Amúgy ha valakinek vannak kétségei, hogy de milyen gyorsak mégis a gépek, látott valaki már real-time 1024x768 raytracinget, mondjuk minimum 60 FPS-el? Mert én spec azt reméltem, hogy 2002-ben a kopjúterek erre már képesek lesznek. Ehhez képest meg... ehh...

    hehe. Valahol láttam egy cikket egy ''olcsó'' nagy számítógéppel végzett raytracinges projectre, ami ha jól emlékszem 16 AthlonMP-ből állt. Asszem kb. 5 fps volt a max sebesség, amivel fast-raytracing algoritmussal el tudtak érni. A scene: 1 szobában (szekrény polcokkal, asztal, asztali lámpa) az asztalról közelítettek egy könyvet a lámpa felé. Az 5 fps azért volt a max., mert a összeköttetések (szerver, meg buszok) ekkora adatsebességet bírtak. Szóval még elég messze van a dolog.

    '' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

  • McJames

    senior tag

    válasz Genialis #45 üzenetére

    Nem egészen. Gondolj bele abba, hogy a gyártónak a termékét el is kell adnia ahhoz, hogy menjen a bolt, ellenkező esetben hiába van hiper-szuper cucc, az eredmény ''nagyhalál/csőd''.
    Tehát a technológia valószínűleg rendelkezésre áll(6)na, csak egyelőre minek, ha senki nem tudná megvenni. Mer' ugye a jó pár éve beharangozott PCI-X is ''még a holdban van'' az ''eccerű júzer'' számára, pedig az már nem igazán a csúcsok csúcsa.
    Egyébként meg mihez képest lassúak?

    Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

Aktív témák