Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djyuri

    őstag

    Üdv

    Ebben a nagy melegben úgy gondoltam megpróbálom kihasználni a "Go Button" funkciót az alaplapomon.

    Ez a kis gomb arra szolgál,hogy egy gombnyomásra az előre (go button menüben a biosban) beállított értékekre ugrik az alaplap.

    Nem tuningolni akarok,hanem anti-tuningolni.

    Ha direktre állítom be a bios-ban a kívánt értékeket,akkor simán betölt a win és minden zokszó nélkül használható. De ha win alatt (márpedig a "go button" gomb csak erre jó) akarok váltani akár az FSB akár a szorzó értékek között ,akkor a win7-em kifagyással reagál. 1-2-szer elkapta rendesen,bár robotikus hang kísérte pár pillanatig,de minden ok volt. Így lehetségesnek tartom a dolgot.

    Jelen pillanatban viszont csak úgy működik stabilan,hogy bekapcsoláskor váltok a két bios között. Pl.: 1,3 ghz és 3,3 ghz között. De ugye ehhez mindenképp újraindítás szükséges.

    Próbáltam szoftveres tuningolást,azzal simán működik,de ugye akkor kihasználatlan a plusz funkció a lapomon :)
    Meg persze ez tovább tart,mert a memóriát is nekem kell visszavenni.

    Ez most így nyárra és gyári hűtővel anti-tuning probléma,de ha újra megépítem a vízhűtésem,akkor szeretnék némi plusz tuningot elérni 1 gomb nyomásra.

    Kicsit kaotikus,de remélem érthető voltam valamennyire :D

    Ha valami ötletetek van,kérlek jelezzétek :)

    köszönöm :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák