Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BlackV

    őstag

    válasz Parci #52842 üzenetére

    "valahogy a 3 kétharmad kibírja majd, ha egy netes fórumtopik ellenzéki."

    Pont ezt szoktam kérdezni a jobbos barátaimtól, ha 3 kétharmad alatt is már agygörcsöt kaptok, akkor mi lesz veletek kormányváltás után? :DDD
    Egyébként nyilván valahol igazad van, de ha nincs itt ez a néhány fék, akkor gyorsan átvált a topik egy 444-telex kivonatoló scriptre, és hamar olvashatatlanná válik a dolog szakmai szempontból. Ezt a kovid dolgot meg nem érdemes politikai érzelmekkel megközelíteni, mert az ember a bőre a tét.
    Amúgy az biztos hogy az egyik legnehezebb topik ez lehet ezen a fórumon, grat amúgy, ahogy kezeled!

    [ Szerkesztve ]

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Parci #52842 üzenetére

    Miért kellene tudnom ilyet? Nem olvasok semmilyen politikai témájú hírt, egyáltalán nem foglalkozom vele.

    A kínai és az orosz oltás kapcsán beszéltünk tegnap vagy tegnap előtt, és ahhoz jött, betette kolléga, hogy melyik mennyibe került, és stb. A kapcsán hoztam, mert friss, és ide kapcsolódik.

    Értem, hogy ez a véleményed, de én nem akarok politikával foglalkozni, nem akarok senkivel kritikus lenni, azt sem írom le, hogy ez téged minősít. Egy járvány kapcsán beszélgetek. Szerintem összekeversz valakivel. Ha mégis rá lehet húzni, hogy a véleményeim minden esetben elismerik a kormány érdemeit, az a véletlen műve, mert ahogy nem célom kritizálni sem, ugyanúgy elismerni sem. A jó dolgokat szeretném elismerni, a rossz dolgokat meg nem.

    Nekem az, hogy beszereztünk keleti vakcinákat, az nem politikai dolog a vírus kapcsán, hanem mi magyarok, Magyarország szerezte be. A véleményem pedig azért az, hogy jó ötlet volt, mert így gondolom, hogy jól sült el. Ha nem jól sül el, akkor pedig az lenne a véleményem, hogy hiba volt.
    Nem akarom a véleményem valami poltikai sz*rral felszorozni vagy osztani.
    Ha kormánykritikusnak kellene lennem, akkor ezek szerint fenntartással kellene kezelnem a linkelt grafikont, hogy torzít, mert nem egyezik azzal a véleménnyel, amilyen véleményemnek lennie kellene. Akkor szorzok-osztok, és akkor 50% volt elégedett és 50% szerint rossz döntés? Akkor vannak, akik ezt így csinálják az életben?
    Ki hitelesíti a forrásokat, akitől be tudnám szerezni, hogy melyek ezek?

    [ Szerkesztve ]

  • Mr K

    senior tag

    válasz Parci #52842 üzenetére

    Pusztán érdekességként jegyezzük meg, hogy nem kell a közvélemény-kutató cégnek elfogultnak lennie ahhoz, hogy torz eredményt kapjunk, elég, ha a közvélemény azt hiszi, hogy elfogult. Ekkor ugyanis változik a válaszadási hajlandóság ("Jó napot, X közvélemény-kutató cégtől telefonálok, hajlandó lenne részt venni egy felmérésben?), azaz a mintában megjelenik egyfajta kiválasztási effektus, amit nagyon nehéz kiszűrni.

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

Új hozzászólás Aktív témák