Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mozso

    senior tag

    válasz Parci #11241 üzenetére

    Egyet is értenék, ha nem így viselkedne az osztályban lévők kétharmada. De sajnos így tesznek ők is, emiatt pedig a gyerekemet is veszélyeztetik. Akit pedig nem tudok szurival védeni.

    Persze otthon lehet maradni, de valójában miért is vállaltuk az otthonmaradás extra kihívását?!

    Hát mert tudtuk, hogy a többség ugyanúgy tojik mindenre és helyettük is védekeznünk kell a saját egészségünk megóvása miatt.

    [ Szerkesztve ]

  • válasz Parci #11241 üzenetére

    "szerintem teljesen irreális azt várni, hogy egy év után a tavasz megérkeztével a nép majd otthon marad a panelben"

    Bár véleményem szerint a jelenlegi járványügyi számok messze nem indokolják ezt a "terasz nyitást", de ha jól értelmezem azt mondod, hogy még a jelenlegiektől durvább számok esetén is irreális lett volna azt gondolni, hogy otthon tudnak maradni az emberek a fenekükön, csak azért, mert itt a jó idő. Szerintem ez nem így van. A mai napon készült sajtófotókat elnézve úgy gondolom, hogy ami most zajlik, az óriási felelőtlenség. Felelőtlenség a kormány részéről is, és azok részéről is, akik kirajzottak meginni 1-2 sört. Az egyik nyilatkozó úgy fogalmazott, hogy "már az sem érdekel, ha még egyszer elkapjuk a vírust", csak éppen arra az eshetőségre nem gondol, hogy lehet, hogy átmegy rajta a vírus tünetek nélkül, miközben összefertőzi az összes kollégáját.

    Megértem az emberek igényét a szociális elfoglaltságokra így "egy év után", azt viszont nem, hogy mennyire nem képesek a kockázatot mérlegelni. Tényleg úgy tűnik, hogy az emberek csak abból tanulnak, ha valamelyik közeli hozzátartozójukat elviszi a covid. Vagy abból se.

    2-3 hét múlva kiderül, hogy tényleg felelőtlenség volt-e a terasz nyitás. Őszintén remélem, hogy nem lesz igazam.

    Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

Új hozzászólás Aktív témák