Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sir Pocok

    őstag

    Én már átestem a COVID-on, engem ne oltsanak! Helyes vagy sem?A rövid válasz: nem.

    Az amerikai Betegség-kontroll és Megelőzési Központ (CDC) szaklapjában, a Morbidity and Mortality and Weekly Report-ban (MMWR) 2021 augusztus 6-án megjelentek egy vizsgálat eredményei Kentucky államból. Ezek szerint a korábban COVID-19-en átesett, majd oltásban nem részesült emberek újrafertőződési kockázata több, mint a kétszerese (2,34-szerese) volt annak, mint azoké, akik a COVID-19 fertőzésen átesve még teljes oltási sorban is részesültek.

    Más szavakkal az oltás jobb védelmet nyújt az újrafertőződés ellen, mint önmagában a természetes immunitás (1).Egy másik, szintén az MWR-ben megjelent tanulmány szerint a vakcinák az időseknél csökkentették a COVID-19 miatti kórházbakerülések kockázatát (Pfizer: a 65-74 éveseknél 96%, Moderna: 96%, Janssen: 84%; a 75 évesnél idősebbeknél: Pfizer 91%, Moderna 96%, Janssen 85%.)

    Forrás : Dobson FB

    Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

Új hozzászólás Aktív témák