Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alex91

    félisten

    válasz AndrewTdi #5690 üzenetére

    Ja, ha olyan a haz, meg a HDD, meg a router USB portja, akkor megy. Ha mar valamelyik "kehes", akkor nem megy.

    [ Szerkesztve ]

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz AndrewTdi #5690 üzenetére

    Szerintem egyáltalán nem jó ötlet az USB -s hdd használata táp nélkül. Az USB maga alapból nem való ilyenekre mivel max 500mA áramot tud leadni egy normál számítógépen is külön szoftveres beavatkozás nélkül (úgy tudom van valami szoftver amivel lehet változtatni, hogy mennyit adjon neki a lap, gondolom nem minden lapnál megy, nem tudom.)

    Egy hdd -nak gondolom (bár az igazat megvalva soha nem néztem meg) ennél jóval több áramra lenne szüksége... és pont ezért van az általad leírt hibajelenség, hogy a hdd nem tud elindulni. Csak gondoljatok bele.. régebben is előfordult egy két gépnél, hogy ha túl sok ilyen hdd meg dvd író -t stb-t akart rakni az ember a gépbe akkor szépen elkezdtek a hdd-t kiakadni ha kicsi volt a táp, sőt volt, hogy a gép nem indult már el normálisan...és akkor több 100W -ról lehetett beszélni. Nyilván más is zabálta az áramot, de azért a hdd -k se fogyaszthatnak ennek alapján olyan keveset.

    Az USB az arra való, hogy rátegyük a kis pendriv -ot vagy nyomtatót stb, és ennyi... ha már ennél több kell akkor külön tápról kell meghajtani azt a valamit.
    Ha a hdd-t nem akarod külön tápról hajtani akkor legalább egy USB -s hubot szerezz be aminek külső tápja van valami normálisabb hub -ot.. ott úgysem használod ki az összes USB -t rajta így el fogja vinni a hdd -t is, és semmi gondod nem lesz.
    Én most vettem ehhez a routerhez egy ilyen 7 portos hubot... aminek van azt hiszem 2A -s tápja... na most ebből használatba van kettő, egy ilyen már elvinné a hdd -t is. Össz - vissz került 3000Ft -ba... lehet, hogy ennél olcsóbb is van.
    Azt viszont nem garantálom, hogy a router -ba olyan védelem van ami folyamatosan tudja védeni a cuccot a túlterheléstől... értsd: a router -ba is kárt tehetsz ha ezt így használod tovább.. de a tápjába szerintem mindenképpen. Magában a routerben a nyák se olyan vezetősávokat tartalmaz ami egyáltalán elbírna akkora áramokat mint amit egy hdd elvárna tőle.. főleg, hogy mivel hdd így még számítani kell, nagyobb hirtelen áramfelvételekre is.
    Tehát jó nagy vonalakba de leírtam, hogy miért NE használjatok táp nélküli cuccokat.
    Ezt nagyjából legkönnyebben ahhoz tudnám hasonlítani, hogy amikor otthon vagy egy panelba ott se dugsz be a konnektorba egy hegesztőtrafót mert általába a többi cucc mellett úgy leviszi a 16A -s biztit mint a huzat... ott is az van max 16A -t bír el az alap bizti amit egy ilyen lakás alapból kap... annál többet nem. Ergo ott se támasztasz alá a biztosítéknak, hogy ne csapjon le ilyen esetben :) ez is hasonló csak kicsiben... itt se kell jobban terhelni valamit ha egész egyszerűen nem bírja.

    [ Szerkesztve ]

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

Új hozzászólás Aktív témák