Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hi!King

    őstag

    válasz Mercutio_ #1390 üzenetére

    Arról nem is beszélve, hogy vidéken is vnanak kéttannyelvű gimiky elég sok ismerősöm járt ilyenbe. Meg emellett vannak német nemzetiségi sulik, illetve nyelvi tagozatos sulik is. Sokan már felsőfokon beszéltek az angol mellett egy másik idegen nyelvet, mikor érettségi után kimentek tanulni egy külföldi egyetemre.

  • j0k3r!

    senior tag

    válasz Mercutio_ #1390 üzenetére

    Szerintem itt nem a nyelvek száma számít, mert azt kellő szorgalommal meg lehet tanulni. Az "elitgimik" szerintem inkább a kapcsolati háló felépítése során fontosak.

    some men just wanna watch the world burn...

  • Domináns Hím

    kezdő

    válasz Mercutio_ #1390 üzenetére

    Mercutio_ & Hi!King

    Ti még mindig ott tartotok, hogy a rendszerváltás után 30+ évvel a piacgazdaságban szerzett vagyonról folytatott beszélgetést a NER-re való mutogatással próbáljátok lyukra futtatni? Dolgozzátok fel valahogy: ezrével kitermelődtek olyan vállalkozók, akik a tehetségüknek köszönhetően lettek milliárdosok.

    Hi!King, nyilván jóleső érzés neked azt hinni, hogy "kultúrájában lumpenproli, de itthon tehetősnek számító rétegről" beszéltek, de nincs igazatok. Ez a réteg világlátott (összehasonlíthatatlanul jobban, mint a magyar átlag), képzett, a gyermekei pedig jellemzően elit oktatásban részesülnek. Pl. a nemrég az amerikai elitegyetemekre felvételt nyert fiú is ebbe a körbe tartozik (családi ismerőseink), a gyerekek magas színvonalú oktatására a család évi 30 milliót költ, mint látszik, nem is eredménytelenül (a srác iskolájában is 8-10 millió az éves tandíj). Az apuka is jóval előbb volt milliárdos vállalkozó, minthogy egy szálloda megvétele miatt elkezdték volna a "független-objektívek" a nevét a NER-lovagok között emlegetni, az anyuka szintén nagyon okos. Ezek az emberek lennének a kulturálatlan lumpenprolik? :)) Ti tényleg azt hiszitek, merő véletlen, hogy a tanulmányi eredménye alapján országos hírűvé lett fiú éppen egy ilyen hátterű családban nőtt fel? A fenét. Ez a réteg nagyon is tudatosan igyekszik az utódainak a legjobb oktatást és minden téren a lehető legnagyobb versenyelőnyt biztosítani. Mint látjuk, sikerrel.

    j0k3r!

    "Az "elitgimik" szerintem inkább a kapcsolati háló felépítése során fontosak."

    Minden szempontból fontosak. Mi is ezt az utat jártuk és nem bántuk meg.

    Paxker315

    Az életben tudatosan keresni kell az örömöket, sokszor egészen apró dolgokban is, ezt gyakran teljesen elfelejtik az emberek. Ez lehet a kertben nyíló magnólia, a szép idő, a sikeresen megoldott feladat, bármi (ideális esetben a többi emberrel fenntartott kapcsolatod harmóniája). A rosszabb napokon lehetőség szerint próbálj ezekre koncentrálni. Az élet tele van ilyenekkel, csak észre kell venni. Az anyagiak sokkal kevésbé fontosak.

    Egy szimpátiát szülő nicket akartam. :)

Új hozzászólás Aktív témák