Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b_anita

    csendes tag

    válasz bbazsy #2248 üzenetére

    Az Ubul az aranyos név :P
    Megjöttem közben a dokitól. Vegyes érzelmekkel vagyok... azt mondta, hogy az jó h eszik, iszik, jó a hangulata és h a tályogok közel sem akkorák mint az elején, és ha úgy gondolom akkor megint adjuk neki az antibiotikumot, és pár napig akkor megint járjunk vissza sebtisztításra, meg h lássa. De azért tudjam h ez nem egy gyógyítható betegség, legjobb esetben is csak tünetmentessé tehető, időnkénti fellángolásokkkal. A szemére azt mondta, hogy az van h ugye a könnycsatornákon át kerül a genny a szemébe (ezt tudtam eddig is), és lehetsége h nyomja a szemet ellátó ereket kicsit és ezért megnő a nyomás és ezért lehet a gyulladás. Nyilván mondta h oda nem lehet betadint bejuttatni, úgyhogy kaptunk antibiotikus szemkrémet, és megkapta akkor a szurit én meg az esti adagját elhoztam azt majd én szúrom...
    Meg vettem neki probiotikumot is, az kell mert az antibiotikum felborítja a bél egészséges flóráját és akkor megint jön a baj.... azért halkan megjegyzem: autodidakta módon képeztem ki magam az utóbbi időben mindenféle nyúlbetegséggel és kezelésével, a nyúlanatómiával és mindenféle tartási és szaporítási speciális dolgokkal kapcsolatban, szóval a probio.-ra én kérdeztem rá...
    és amúgy pont azon gondolkodtam (most hogy látom a nyúl mennyire speciális eset, és teljesen más mint az össze többi rágcsáló pl.), hogy kezdő állattartónak szerintem nem is lenne szabad nyúllal kezdenie. Nem mintha Én annyira okos lennék, de mégis van a Dollyn kívül jelenleg is 5 madaram egy tengerimalacom és félig egy görény meg egy kutya... és gyerekkorom óta folyamatosan ennyi állatom van...
    De mondjuk mi lenne a Dollyval ha mondjuk egy 10 éves kisfiú nyuszija lenne valami ostoba szülőkkel??? :Y
    Most pont volt egy ilyen eset azz állatorvosnál azért mondom... behoztak egy kiskutyát, és a legmagasabb IQ-val szerintem vagy a 10 éves gyerek vagy még inkább a kutya rendelkezett. Annyira látszott h nem való neki állat...

    [ Szerkesztve ]

    "Bárcsak megértenék az emberek, hogy az állatok ugyanolyan kiszolgáltatottak, s ugyanúgy függenek tőlünk, mint a gyerekek; ezt a gyámságot ránk ruházták."

Új hozzászólás Aktív témák