Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Deskdiver

    senior tag

    válasz proly01 #756 üzenetére

    A világ megváltozott ez tény. A "hangos" kisebbségek igényei kerültek a prioritási lista csúcsára. Ezzel kénytelenek vagyunk együtt élni. Sokszor már nem a jogok vagy egyenlőség miatt megy az adok-kapok csak szimplán kiváltságokért, hatalomért azok felett akiket az ellenségeiknek hisznek, vélt vagy valós alapon.
    - "Gyenge" voltam és megnéztem a kiszivárgott infókat a folytatásról. Abból amit láttam utáltam az egész koncepciót, meg sem rendeltem és úgy gondoltam meg sem fogom. Egy nappal a megjelenés után meggondoltam magam és úgy voltam vele lesz ami lesz, de magam akarom eldönteni milyen a sztori a teljes kép fényében.
    - Most, hogy végigtoltam nekem ez jött le. Egy alapvetően xar világba csöppenünk, itt-ott kisebb próbálkozásokkal, ( pl. Jackson ) hogy imitálják a gombaarmageddon előtti világot, de többnyire csak tengődnek és túlélnek.
    - Bármennyire szimpatikus volt Joel az első részben, de döntéseket hozott. Annak ellenére ,hogy nagy részünk ezeket helyeselte és vidáman asszisztált hozzá, ezeknek a döntéseknek ára és következménye volt. Maga a világ amiben a sztori játszódik és a karakterek akiket ezek a döntések kreáltak.
    - Az ember alapvető igénye, hogy rendszert keressen a káoszban és "oldalt" válasszon magának amiben hisz és ami hajtja az életét. Ez a történet nekem inkább csak arra világított rá , hogy egy ilyen világban nincs jó és rossz, csak sorsok vannak. Szerintem ez az oka ,hogy ennyire megosztó a folytatás. Egyszerűen kib. kényelmetlen érzés ,hogy morálisan nem találjuk benne az egyértelműen helyes oldalt és utat.
    - A történet motorja a bosszú és ha eltöprengünk rajta ez mindkét oldal szemszögéből jogosnak gondolható. A gebasz ott van, hogy bosszúvágy egy alattomos érzés. Addig őröl belülről ameddig be nem teljesedik. Azonban mikor egy ilyen történet centerébe teszik akkor borítékolható, hogy nem lesznek nyertesek. Mindenki vesztes, és a végén csak arról vethet számot, hogy mennyit vesztett.
    - El tudtam volna képzelni jobb sztorit a folyatásnak? Igen. Megbántam ,hogy megvettem? Nem

Új hozzászólás Aktív témák