Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz #54715584 #23685 üzenetére

    Üdv újra!
    Hamarosan jönnek a fagyok, motor megy pihenni, én pedig egy év után lassan újra beizzítom az asztali gépet és előveszem a Skyrimet. Pár kérdés:

    1.) A gép nem a legmodernebb (tuningolt i5-750 + 7870 GHz), de tavaly szépen belőttem modokkal, ENB-ekkel, hogy játszható sebességgel fusson és szép is legyen. Azóta persze eltelt egy év. Érdemes-e frissíteni a modokat, a teljesítmény javult-e (optimalizálások, javítások), vagy várhatóan romlik (több effekt, nagyobb textúrák), inkább hagyjam úgy, ahogy van, legalább működik és szépjó? Nyilván belenézek majd a modok oldalaiba is, csak valami vélemény érdekelne általánosságban, hogy érdemes-e vele foglalkozni, vagy csak játsszak ahogy van?

    2.) Láttam kijött a Remastered / Special edition. Az alapnál biztosan szebb-jobb, de messze nem ér fel még az én visszafogott moddolt verziómhoz sem (többek között Flora overhaul, Climates, aMidianBorn, Better cities, stb vannak benne emlékezetből). Viszont úgy hallom tartalmaz javításokat, egyebek mellett a RAM-korlátra is, amivel anno én is küszködtem egy ideig, és pár óra játék után még néha előfordult force-close. Érdemes telepíteni, vagy csak rontja a teljesítményt, megtöri a kompatibilitást már telepített modokkal?

    3.) Pár napja volt a Skyblivion hír kapcsán egy diskurzus, és szóba került a Skyrim Requiem. Az alapötlet néhány eleme tetszik (pl. ellenfelek, adott hely loot szintje fix, intelligensebb ellenfelek), de kicsit utánanézve elég sok dologba elég mélyen belenyúl, jobban, mint ahogy az nekem tetszene (mágia, casting és annak armor általi elég durva befolyásoltsága, light armor leértékelődése, skillek-perkek átdolgozása). Tudtok-e esetleg más hasonlóról?

    / szerk: bocs, nem válasz akart lenni, csak félrenyomtam

    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák