Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joergie

    őstag

    válasz NORBl #1080 üzenetére

    Én a Tenniswarehouse.com-on szoktam teszteket olvasni, meg van aránylag sok felhasználói vélemény értékeléssel(10es skálán), esetleg húrtippekkel. 105in3 fejméretűt ajánlanék, balanszolt, vagy nagyon kicsit(2-3lb) fejkönnyű ütővel(függ a fizikumtól is, életkortól is). Minél inkább fejkönnyű, annál inkább kontrollálható a labda, viszont nagyobb a 'swing speed', tehát nagyobbat kell lendíteni. Nyugdíjasok 'ütnek', durván fejnehéz ütőkkel, ahol kb csak bele kell tartanod az ütőt a labda útjába és egész szép sebességgel megy vissza a labda, kevesebb kontrollal...viszont a klasszikus teniszmozdulatok sehol nincsenek, kíméli a kart, csípőt, kevesebb lábmunkát igényel.
    Van valami fehérsport vagy ilyesmi, ha jól emlékszem onnan kaucióval el lehet vinni ütőt kipróbálásra.
    Salakra mindenképp teniszcipőt, vagy tornacipőt, a lényeg hogy aprórecés legyen, a durvább talpak szétdarálják a salakot(és sérülésveszélyes, ha megakad, bokád oda), a nagyon sima meg csúszik az apró salakszemcséken, az is balesetveszély, persze csak ha intenzív vagy, de mindig van olyan labda amit még "biztos elérek". De amúgy pl fehérsportban(vagy más ilyen jellegű teniszes boltban, asszem van ilyen kosztolányin is) nálam sokkal jobban értenek hozzá, érdemes kihasználni a szakértelmüket, és nem webshopból bevállalni valamit. Ott ajánlanak valami gyakorló labdát is, a versenylabdák nagyot pattannak, váll fölé pattanó labdákkal kezdőként elég nehéz kezelni.
    Amúgy én megnézném a használtpiacot is, de nehéz rajta eligazodni, mert 10ért is vannak ócska 20-25éves szarok(persze volt akkor is jó ütő!), meg 15ért kapni alig használtat, ami pont megfelelne az igényeknek. Ha van della, természetesen lehet újat venni, de ez nem az a kategória, ahol az új mindig jobb. Van hogy egy ütő még akkor is népszerű, miután kivezették. Federer évekig olyan ütővel játszott, amit kivezettek, csak a festését igazították az aktuális csúcsmodellhez, mert megszokta, és elégedett volt vele.

    A tenisz mozdulatokhoz...kell az edző. Kell hogy ott és akkor rögtön visszacsatolás legyen, hogy mit csinálsz jól, vagy rosszul. Nem tudsz beleállni minden ütésbe, amíg nincs meg a magabiztosságod, amikor elindul a labda feléd, tudod hova fog esni, milyen magasra fog pattanni, és hogyan fogod visszaütni. Szóval szerintem ezek nélkül csak ökörködés van a pályán, nem tenisz.(Aki tanult, azoknak gyorsan visszajönnek a mozdulatok)

    Sok sikert a játékhoz, jó szórakozást :)

    Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

  • válasz NORBl #1082 üzenetére

    Joergie nagyon jól összefoglalta a témát. Itt nincs best buy, minden ütő más. Ha csak ki akarjátok próbálni a sportot vagy évente 2-3 alkalommal játszotok egyet, akkor nem az ütő fogja elvenni a kedveteket a játéktól a legtöbb nem fa ütő már alkalmas lehet (azért ne legyen túl nehéz és a nyél méret is legyen jó). Ha viszont heti rendszerességgel játszotok, akkor elég hamar eljön az az idő, amikor már 15-20e forint körül érdemes szétnézni.

    Labdák közül, ha a tartósság a szempont, akkor vmi edző labdát érdemes nézni, ezek nem a túlnyomástól, hanem az anyaguktól kemények, így tovább bírják. Ez nem edző labda, de mostanában nekem ez jött be: Babolat Jól lehet őket pörgetni, és viszonylag sokáig bírják, és még olcsóbb is mint a Dunlop fort vagy a Slazenger, de ez csak egy kis kitérő volt...

    Szóval, ha csak haverokkal ütögettek, én azt mondom, hogy első körben nyugodtan megvehettek, egy egyszerű ütőt, ami tetszik, jó kézben fogni. Utána úgy is meglátjátok, hogy van-e értelme komolyabbra cserélni.

    "Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

  • joergie

    őstag

    válasz NORBl #1082 üzenetére

    Dekatlonos ütőkről nem tudok semmit se mondani. én nem vennék artengo-t, de ez magánvélemény. a többi tenisz kiegészítőjük és ruházatuk jó. meg ott vannak edzőlabdák is.

    ütők...jó hogy linkeltél. az első a dunlop, az egy kalap fos, a háromszög felső része egy ilyen műanyag szar(erről ismered fel őket), ilyen szarokat gyártanak minden márkanév alatt, amit akarsz, de használhatatlan, azzal nem lehet normálisan ütni.

    A második, a wilson pár 95 négyzetinch fejméretűek, ezzel nem tudsz még ütni, talán 1-2 év múlva. 100inch2, vagy afölött nézzetek mindenképp.

    a 3-4. jónak néz ki eléggé(4edikben nem vagyok biztos). 3as még nőnek is ok. Annyira nincs nagy különbség a ffi-női közt, de általában 1-2lb fejkönnyebbek a női ütők. A külső grip 200-400ft, youtubeon megnézed hogy kell felrakni, azon nem múlik.
    Át ne verjenek. Minden felnőtt ütő 27" hosszú. 26-26.5 kamasz ütők, 25 az ilyen 12-14évesnek, alatta meg a kicsiknek. Nem tudok róla, hogy nőknek másmilyen hosszúságú lenne, mint 27.

    a markolatot akartam még. általában a férfiaknak a 3as markolat méret a menő, hacsak valakinek nincs nagyon kicsi rövid tenyere. Kézfogásnál érezni általában ;] A legtöbb ütőt ezzel veszik. Nőknél nem tudom pontosan, ott szerintem inkább az 1es markolat méret. ezek a markolatméretek közt igazából 1-1 8ad inch(2.7cm\10=0.27cm kerületben) a különbség, amire azt mondja az ember lófütty, és amikor kézbe veszed azt mondod lófütty, viszont amikor 1 órája ütsz, és kicsavarja a kezedből az ütőt a labda, akkor érzed igazán, hogy más markolatméret kéne...ha nem választottál jól.
    Nadal játszik asszem 1v2es markolattal, vastagabb grippel, ez ahhoz kell neki, hogy durvábban tudjon pörgetni.

    [ Szerkesztve ]

    Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

  • válasz NORBl #1087 üzenetére

    Én magamnak biztosan a Fischert venném. A Slazenger nagyon nehéz, a Head nagyon könnyű. A Slazengernél újabb fejlesztésnek tűnik (nem néztem utána), a headnél komolyabb a kialakítása. De várjuk meg Joergie szakértését :)

    Azért a Grip méretre mindeképp kérdezz rá, vagy próbáld ki!

    "Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

  • joergie

    őstag

    válasz NORBl #1087 üzenetére

    Annyira nem mondanám szakértőnek magam :)
    A slazenger és a fischer tényleg nehezek. Minél nehezebb egy ütő, annál fejkönnyebb(kvázi az ütő feje technológiailag nem sokkal nehezebb, a nyélben több súly van, így lesz fejkönnyű), tapasztalatot igényel, szóval mindenképp 300gramm alatt néznék ütőt.
    A fischernek nem tetszik a kiképzése, túl vaskosnak tűnik(, nem nagyon tudtam utánanézni típus híjján.
    Slazenger nagyon nehéz, enyém 330gr, és durván fejkönnyű, viszont 95in2(Prince exo3 rebel95 első szériás-ez nekem sok, akkora erőt kell belevinni az ütésekbe, hogy hamar elfáradok tőle, utána meg ha már nem vagyok elég precíz, kb semmit nem ér a profi ütő) Szóval ez versenyütő kvázi, viszont 358gr a slazenger és nagy a feje, ezt nem tudom hova tenni.
    A Head-nek utána lehet nézni, amazonon találtam pár értékelést, 1 kivétellel jókat írnak, azt végülis tudnám ajánlani, 270gr, közepesen-erősen fejnehéz lehet, a markolata 2es(ugye 4inch és a szám jelzi, hogy hány 8-ad...ezek meg ráírják hogy 1/4ed, szóval az 2/8ad). Szerintem az egy vállalhetó ütő ennyiért, egy rezgéscsillapító és egy fedőgrip elfér rajta, talán a húrozása is megfelelő, amíg rendes húr nem kerül bele(ugye egy ilyen alsó kategóriás, húrozottan árult ütőnél a költségcsökkentés végett nem a legjobb húrok kerülnek bele).

    Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

  • rootkiller

    őstag

    válasz NORBl #1095 üzenetére

    Sokat számít a fejméret, az a 105 sq in már elég nagy.

    Mindkettő kifutott ütő, a head olcsóbb szériás, gondolom a wilson is az. Egyébként mennyi a max amit rászánsz?

    Artengo TR 990 Pro

  • rootkiller

    őstag

    válasz NORBl #1097 üzenetére

    Hát vagy az a Wilson, vagy van nekem egy Dunlop Biomimetic 300 Tour, vettem aztán jött használtan egy olyan Head amit kinéztem. Írok privátban.

    Artengo TR 990 Pro

Új hozzászólás Aktív témák