Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GlaP

    csendes tag

    válasz vagamo #3041 üzenetére

    Nah, szép...

    ezek szerint inkább megéri cégként csinálni...
    mindenesetre nekem borzolja az idegeimet ez a dolog, hogy a veszteséget nem lehet elszámolni.
    Ezek szerint nem is lehet pl. olyan stratégiával kereskedni, ahol a forgalomhoz képest kicsi a nyereség, mert az adó befizetése után még veszteséges is lesz az egész. Sőt, ha jól értem, extrém esetben az is előfordulhat, hogy több adót kell fizetnem, mint amennyivel kereskedni kezdtem, vagy akár amennyi pénzem van összesen... szép...
    Jó,jó, ez a forgatókönyv talán nem valószínű, de milyen már, hogy pénzt, energiát fektetsz az egészbe, kereskedni tanulsz, kimész egy kockázatitőke-piacra, ott mondjuk 1000$ indulótőkéből csinálsz 1500-at, majd állambácsi lehúz mondjuk 4312$ adóval, mert az 500$-os nyereségig történetesen nagy forgalmon keresztül jutottál.
    Sőt, esetleg még fenyegetne is, ahogy ismerjük, hogy fizesd be az adóhátralékot... jó kis ösztönzés..

    Amúgy, mit lehet arról tudni, hogy elér-e ezeknek a rablóknak a keze pl. egy külföldi brókernél vezetett számláig? Értem, hogy a jogszabályban mi van leírva, de a gyakorlatban nem elég, ha a ténylegesen realizált nyereség után adózok, tehát pl. valamekkora összeget minden évben kiveszek ("hazahozok") az aktív kereskedelmi számlámról, és azután adózok?
    Ja, meg az is egy érdekes kérdés, hogy a külföldi brókernél, külföldi számlán végzett kereskedés az egyáltalán milyen elbírálás alá esik adóügyi szempontból? A külföldi szabályok vonatkoznak rá, vagy az itthoniak? Esetleg mindkettő? Vagy csak részben? Ha az utóbbiak, akkor mi a helyzet a kettős adóztatással és az ezt elvileg megakadályozó nemzetközi és helyi szabályokkal?

Új hozzászólás Aktív témák