Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz sityupityu #301 üzenetére

    8-24x25?

    Tapasztalatom nincs vele, de kerülném, le is írom miért. Ha a legkisebb zoom állásban nézed, 8x zoom 25mm-es frontlencsénél, akkor kb 3mm a kilépő pupilla (azaz ekkora átmérőjű kép jön ki hátul). Ez még szerintem elfogadható, de 24-es állásban szinte 1mm-es, az nagyon-nagyon kicsi.
    Kézből a saját tapasztalatom szerint olyan 12x-est is éppen ki lehet tartani úgy, hogy ekkor kezd kb zavaróvá válni. Ott ennek kb 2mm a kilépője, az már kicsi.

    Szóval én ezt nem venném meg.

    Látom 47 körül van. Ha a nagyon nagy nagyítás kell, akkor nézd meg a Nikon 16x50 EX távcsövet, vízálló, nitrogéntöltésű, és ennek 16x-os nagyításnál lesz több mint 3mm-es a kilépője. Olyan 64 körül látom árösszehasonlító oldalon. Kézből már nem igazán lesz használható, arra azért készülj.

    Mire szánnád amúgy, mi lenne a felhasználás? Milyen körülmények között (időjárás, por stb)? Hátha ez alapján van olyan, ami minőségben és árban is jobban passzolna az elvárásaidhoz.

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz sityupityu #304 üzenetére

    Személyes tapasztalatom nincs vele, korábban olvastam róla mert nézegettem egy távcsövet az aculon szériában, jókat írtak róla.
    Ennek ugye a kilépő pupillája 4.2mm 10x-es nagyításnál ami teljesen jónak tűnik, ha maga a távcső optikailag rendben van (prizma, lencsebevonatok).

    Egy szubjektív vélemény, hogy én zoom távcsövet nem vennék, egyrészt a felépítésből adódó gyengébb képminőség miatt (azonos árkategóriájú fix nagyítású távcsővel összehasonlítva), valamint a plusz meghibásodási lehetőség miatt.

    10x-esben nekem az olympus dps-I 10x50 van, annak 5mm a kilépője és nem rossz. Ez újonnan olyan 20 körül szokott lenni. 10-esben szerintem nagyon jó a választék. Nagyjából az általad linkelt távcső árában van a Nikon Action EX 10x50, nagyobb kilépő, nitrogéntöltés, többrétegű bevonat, állványmenet, szerintem nem rossz.

    Árban hasonló az Olympus 10x42 EXPS, ennél viszont nem írja a gáztöltést, viszont nagyobb a betekintési távolsága.

    Ezek porro prizmásak, ha tetőélprizmásat nézel ami kompatktabb, akkor ott van a Minox BF 10x42 BR ami árban ugyanez a kategória, és a Minox elég jó gyártó távcsőben, ez is gáztöltésű.

    Tényleg, nem tudom, hogy szemüveges vagy-e, a betekintési távolság miatt esetleg nem mindegy.

    Ha a fentiek nem tetszenek, esetleg írd meg, hogy milyen volt neked korábban, és hogy mennyi árban a maximum, ameddig elmennél, és nézek még.

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz sityupityu #306 üzenetére

    Hát én se a legdrágább távcsövemet használom a legtöbbet, szóval az ár nem minden.
    Igen, hiába a baromi nagy és fényerős távcső, ha nem nagyon akarja az ember magával cipelni.
    Nézd, a Nikon szerintem a belépő kategóriában sem gagyi, úgyhogy ha méretben és súlyban szimpatikus, akkor nézd meg egy online rendeléssel, és legrosszabb esetben ha nem tetszik, 14 napon belül visszaküldöd. Ha nem vagy szemüveges, akkor szerintem nagy meglepetés nem érhet.

Új hozzászólás Aktív témák