Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csaba_20_

    őstag

    válasz Maotun #2534 üzenetére

    Maotun írta:
    Szia kérdezni szeretnék :R
    "egy ág több ág témában" állítólag az egy erős 12 es ág ajálottabb a több magos cpuk-hoz és sli/ cf rendszerekhez :U
    a több ágra pl 4x12V/ 18A bontott tápoknál álítólag elveszik a teljesítmény ha az ágon lévő fogyasztó csak 8A vesz fel :U 10A ??? marad elveszik? a lecsatlakoztatható vezetékek szintén teljesítmény/hatásfok romlást jelentenek? ez igaz vagy marketing maszlag?

    Szeretem, amikor ilyen jól összefoglalt és megfogalmazott kérdést tesznek fel nekem. :DD Az újabb számítógépkonfigurációk szinte kizárólag a +12V-ot terhelik, emiatt szükséges, hogy ez az ág jól terhelhető legyen. Egy szabvány szerint maximálisan 240VA teljesítményt adhat le egy ág, ezért van szükség a többágra bontásra. Ha van 4 db 12V-os ág, mely egyenként 18A-re terhelhető, akkor összességében hiába lenne 4*18A-re terhelhető, egyetlen ágon nem fogod tudni kivenni ezt a teljesítményt. Valamint nem úgy működik, hogyha az összterhelésed 24A, akkor a 4 db 12V-os ágból 1 db maximális(18A) terheléssel üzemel, a maradékot pedig(6A) átveszi a következő ág. Célszerű kialakítás a tápgyártók részéről, hogy a 4 db 12V-os ágnak kijelölik a fogyasztóját. A táptervezési szabvány is előír ilyet. Az egyik ágat a processzor kapja meg(tehát kap 12V/18A), a másik ágat mondjuk az alaplap(szintén 12V/18A), a harmadikat a tápgyártó kiköti a PCI-E tápcsatira(12V/18A), a negyediket pedig mondjuk az egyéb perifériákra. Így elméletileg a processzor, a videokártya, az alaplap és a perifériák is egyenként 216W teljesítményt tudnak felvenni a tápból. Ennek csak a táp elektornikai kialakítása szokott határt szabni, nevezetesen, ha az összes ágat egyetlen közös ágból eredeztetik. Mert ekkor meghatározzák a 4 db ág összterhelését, ami (most hasra ütök) pl. 600W. A terhelés ilyen esetben akárhogy alakul, összességében nem lehet több 600W-nál a 4 db 12V-os ágon.

    A másik kérdésed egyáltalán nem értem. Ha a jelenlegi tápoddal is üzemel a gép, akkor miért akarsz nagyobb tápot? A nagyobb teljesítményű tápokba nagyobb légszállítású ventilátort szoktak rakni, emiatt általában hangosabbak, hiába kevésbbé vannak leterhelve.

Új hozzászólás Aktív témák