Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Victorpictor

    csendes tag

    Sziasztok!

    Adott egy T-Home 50Mbit-es vonal, 2 laptop és egy HTPC. Eddig egy jó pár éves SMC router-t használtam, a laptopok kb. 2MB/s-el tudnak letölteni, ez teljesen rendben is van.
    A probléma ott van, hogyha a HTPC-vel töltenék le (amin linux van és kábelen csatlakozik a router-hez), akkor szépen el is kezdi a letöltést, felmegy 6 - 6.1 MB/s-re, aztán pár perc, de van, hogy pár mp után egyszerűen megszűnik a kapcsolat, olyan szinten, hogy a router-t újra kell indítani. Amint a linuxos gép forgalmazni kezd, a laptopok hálózati hibákat produkálnak. Az érdekesség az, hogyha Win XP-t bootolok a HTPC-n, akkor gond nélkül megy a dolog. Próbáltam full duplex - half duplex beállítást, MTU állítgatást, semmi sem segített. Nem a HTPC hálókártyájával van a gond, mert ha a laptopot dugom a router-re kábellel (amin szintén linux van), akkor is ugyanez a probléma.
    Gondoltam megpróbálkozom a Linksys-el, mert rengeteg jót hallottam róla. Kölcsön is kértem egyet, minden nagyon jó, de nem hajlandó 3 - 3.5 MB/s-nél többet kisajtolni magából. Elvileg a legfrissebb gyári firmware-t ráraktam.
    Minden megoldás érdekelne, akár SMC-s, akár Linksys-es, tudom, hogy ez sem kis sebesség, de nagyon bosszantana, ha a fél sávszél kihasználatlan maradna.

    Előre is köszönöm!

  • Victorpictor

    csendes tag

    válasz KicsiUbul #7323 üzenetére

    Szia!

    Úgy még nem próbáltam, de ahogy Te is írtad XP alatt megy, tehát biztos nem szolgáltató hiba, csak arra gondoltam, hátha van valakinek valamiféle tapasztalata ilyen dologban.

    Mindenesetre köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák