Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Maist

    senior tag

    Leírnám mai Telekom optikai net bekötési (kísérlet) történetem:
    5 évvel ezelőtt már volt a Telekomtól optikai netem, de aztán máshol olcsóbb volt a net, így elhagytam őket. Most ismét gondoltam - Magenta 1 előnyeit is kihasználva-, hogy nekik fizetek a netért. Optikai háló zöld csatlakozós vége bent volt nálam, gondoltam egyszerű lesz a dolog, hozzák az eszközt, és ennyi. (Előljáróban, az automatikusan ajánlott időpontnál, amire rábólintottam, 5 órával korábban hívtak, hogy tudnak jönni. Mondom rendben, jöhetnek. Én jeleztem, hogy nem vagyok koronás, de azért nem tudom, nem-e illő lett volna a szerelőknek is valamiféle maszkban megjelenni a lakásomnál.) Tehát: Jelszintmérő elő, 0 jel az optikán. Nem túl nagy társasház lévén kezdődött a vezeték keresése, mert nem lehetett megállapítani, hogy honnan jött be hozzám a kábel. (Utólag kiderült, onnan sem, ahol végül ők gondolták). Szóval, kábel keresés eredménytelen, ezért egy bejövő telefon vezetéket felhasználva, húztak ki kábelt a szintünkön lévő optika dobozhoz. Persze, mivel jóval messzebb volt a lakásban a régi optikai kábel, ezért jelezték, hogy csak a folyosó ajtóig, a számítógéptől a leges legmesszebb fogják csak behúzni a vezetéket, onnan vihetem tovább 30 méter UTP kábelen a netet a géphez. Boldog lettem tőle. Aztán, mire minden összeállt volna, kiderült, hogy bővíteni kell az egész hálót, mert gyenge kint a dobozoknál is a jel, sok lakás netezik az optikán. Így most két hét várakozás jön. Amikor elmentek, mondták, ha megtalálom az szobában lévő optika másik végét, akkor szívesen behúzzák majd odáig is a kábelt. Persze én sem találtam, de ameddig most behúzták a semmit, onnan tovább tudnám a falban végig csőben vinni az optikát, így majd remélem hajlandóak lesznek a következő alkalommal behúzni nagyjából a gépig a kábelt. Érdekes ez a dolog, hogy senki nem tudja, honnan került 5 éve a szobába az optikai kábel vége, és mi lett vele 5 év alatt, hogy mostmár nincs rajta jel.

  • Maist

    senior tag

    Kb. két héttel ezelőtt próbálták bekötni hozzám egy kecskeméti társasház egyik lakásába az optikai 2000/1000 netet, de kiderült, bővíteni kell, mert nincs szabad kapacitás levenni nekem a jelet. Kérdésem az lenne, ezen a bővítés dolgon meddig szoktak ülni, mert az eltelt két hét alatt érdemi munkavégzés nyomát nem láttam a lépcsőházban az optikák körül? Hívtam őket múlt héten, folyamatban van minden (is), de időpontot azt valahogy nem sikerült mondani, hogy kb. mikorra várható a vezetékes internet megjelenése a lakásban.

    [ Szerkesztve ]

  • Maist

    senior tag

    Üdv. Lehet nem igazán ide való a kérdés: Van valami trükkje, hogy a Sagem Fast 5670 modem/router az USB portjába dugott külső házas 2,5"-es HDD-t felismerje? Simán pendrive-ot rádugok, azt látja, de a külső HDD-t nem. Esetleg érzékeny a külső HDD házra, hogy az miféle? Amennyiben valakinek működik ilyen eszközön a HDD, megtenné, hogy megírja, milyen HDD házat használ?

  • Maist

    senior tag

    Üdv! Nem olvastam hasonlót, csak kérdezném, nincs-e másnak is gondja a Sagemcom F@st 5670 Telekomos modemmel kapcsolatban? A hiba az alábbi: Otthoni gépek a gigabit portra kötve, és folymatos csomagvesztés van ping esetén, szakadozik minden, megosztás, távoli asztal, stb. Közben beiktattam egy Switch-et a gépek közé, és a Switch-ből egy kábel a routerbe. Így persze jó a ping.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák