Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • narumon

    őstag

    Sziasztok!
    Olyan kérdésem lenne, hogy a héten költöztünk új helyre, ahol Telekom optika volt elérhető, így ezt kötötték be 4 nappal ezelőtt.
    A saját modemjük bekerült a kültéri oszlophoz legközelebb lévő szobába, a többi szobába pedig falban lett UTP kábel áthúzva. Nah most ha a nagyszobában ezt az UTP kábelt direktbe bekötöm az androidos settopbox-ba akkor látszólag minden oké, lehet csatornát váltani, és normális a működés (hosszabb távon nem teszteltem). Azonban ha ezt az UTP-t bekötöm a már régóta használt TPLink Archer C80-ba és onnan osztom a netet a különböző eszközeimnek, illetve ennek a wifijét használjuk (a modemét így ki is kapcsolta a Telekomos szerelő srác), akkor előbb-utóbb mindig előjön az az anomália, hogy csatornaváltáskor megáll a kép, utána többé már csatornát sem lehet váltani, és ami még furcsább ilyenkor az egész hálózatot megöli a settopbox, elmegy az archerről a wifi, a PC-n nem töltődik be semmi, hálózati hibát jelez minden.
    A settopboxot pedig ebből az állapotából csak több újraindítás után lehet kirángatni, de lehet, hogy egy újabb csatornaváltásnál az egész ismétlődik előlről.

    Amit eddig próbáltam, de nem vált be:
    1) Kábelcsere
    2) A hálószobai settopboxot kihoztam ide a nappaliba, azzal is ugyanez

    Mi okozhatja a fenti jelenséget és mit tudok tenni? Ez így hibabejelentés vagy mivel a falból jövő vezették (mintha) megy a dolog akkor elhajtanak? (Lehet, hogy ezzel a vezetékkel is kellene hosszabb tesztet csinálnom, hogy kiderüljön. 5let?
    Köszi

    https://www.facebook.com/Naruvideo

  • narumon

    őstag

    válasz frenk74 #133919 üzenetére

    Nem tudom, megnézem este. Viszont ha anélkül nincs TV továbbítás akkor biztos tudja, mert van, hogy egész nap megy a tévé csak csatornát ne akarjak váltani...

    https://www.facebook.com/Naruvideo

  • narumon

    őstag

    válasz villamos #133961 üzenetére

    A TV-boxot, és a szolgáltatói hálózati eszközt közvetlenül kell összekötni a kábellel. Közöttük semmilyen más eszköz ne legyen, a PC hálózatot, és a TV hálózatot fizikailag külön kell választani, csak így garantált a működés.

    De akkor ezt miért nem közölte a szerelő aki itt volt, még mondtam is neki, hogy a nappaliban lesz a Wifi routerem és az fog osztani mindent, abból kell átvinni a tévére. Azt mondta, hogy jó lesz az úgy...
    Alapvetően a home gateway -en három kimenet van a TV -k nek, és egy a PC hálózatnak, ha több PC -t kell kiszolgálni, akkor értelem szerűen lehet routert használni közöttük, de csak a PC -k között, a TV -k között nem...

    Na jó de most így, hogy ezt nem mondták, ők a modemet az utcai oszlophoz legközelebbi szobába tették (ami a gyerekszoba). Annyira nem szeretném ha ott lenne a router, nem kéne, hogy a gyerekek agyát szétsugározzam :D, de nem is ez a gond, hanem akkor az a legmesszebb lévő pont a ház többi helységétől. Annál rosszabb helyen már nem is lehetne. :(
    Persze ettől el is lehet térni, összeköthető ilyen-olyan szedett-vedett teszkógazdaságos izékéken is, amennyiben lusták vagyunk kábeleket kihúzni, vagy mer csúnya, stb. csak ebben az esetben nem a szolgáltató felé kell nyafogni ha nem működik.

    Azért a C80 messze van a tesco gazdaságostól, főleg ha a szolgáltató által idepakolt cuccokhoz nézzük. Másrészt akkor erre legalább felhívhatná a szolgáltató a figyelmet, máskülönben értelemszerűen "nyafogni" fog az ügyél, hogy nem működik a szolgáltatás.
    Amennyiben wifi hálózat is kell, akkor ajánlott a saját wifi képes eszköz használata, a szolgáltatói eszköz wifi -jét ki kell iktatni.

    Nyilván kell Wifi milyen lakás az ma már ahol nincs wifi, ráadásul rohadt sok eszközünk csatlakozik rá és a Mesht is használnám.
    De akkor ha jól értem akkor vagy belenyugodok, hogy a nappaliban lévő TVbox bizonyos időközönként kinyírja a hálózatot, vagy a routert kell a gyerekszobába tennem a T modem mellé. (Vagy még annyit csinálhatok, hogy egy UTP kábelt áthúzok a gyerekszoba ajtajáig, hogy legalább ne a ház másik sarkában legyen a routerem). Jól gondolom, hogy ezek az opciók?

    6 évig voltam Digis, már elfelejtettem a sok T féle szopást, a digivel soha semmi baj nem volt, sima UTP jött a lakásba, úgy osztottuk ahogy akartuk, annyi tévére amennyiére akartuk, hozta a Gigabit sebességet, és mindezt 5600 forintért. Most meg szopok a tévék számával, a nem megfelelő párosításokkal, fele akkora internet sebességgel 2x annyiért.... és mégis sokan a Digit szidják...

    https://www.facebook.com/Naruvideo

  • narumon

    őstag

    válasz frenk74 #133919 üzenetére

    Van a router beállításainál ilyen, hogy

    IGMP Snooping (ez most nincs bekapcsolva)
    IGMP Proxy (ez enabled default)
    IGMP Version (V3 default)

    https://www.facebook.com/Naruvideo

  • narumon

    őstag

    válasz villamos #133990 üzenetére

    Mint mondtam már korábban, nem oda tette le. Hanem mivel úgy volt, hogy a saját eszközöm úgyis a nappaliban lesz ezért a modem jó ott is - mivelhogy (és ezt is írtam már) ő azt mondta, hogy semmi gond nincs azzal, hogy ha a routeremen keresztül mennek a boxok.

    https://www.facebook.com/Naruvideo

Új hozzászólás Aktív témák