Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HTomee

    tag

    válasz Livius #90865 üzenetére

    Én úgy fogtam fel, hogy modemet adtak. Nem éltem bele magam, hogy majd ez a csoda kitudja szolgálni azt amit egy 100 ezres router tudna.. Lett Grátisz 5Ghz-es WI-FI. Ezt így fogom fel. :)

    [ Szerkesztve ]

  • #19482368

    törölt tag

    válasz Livius #90865 üzenetére

    Én is úgy látom azért félreérted egy kicsit. Nyugodtan adhat buta eszközt a szolgáltató, de akkor azt a buta funkcióit tudnia kéne hibamentesen, vagy ha nem, legyen készen supporttot adni ingyen, és ne vonogassa a vállát a telefonba egyből, hogy nem garantálja

    Igen adhat, és ad is. De akár adhatna normális eszközöket is. Az a baj, hogy a buta eszköz, az buta is marad.
    Definiáljuk a hibát a szolgáltató felől. Náluk nincs hiba, a Rendszer tökéletes, hiba a falhasználókban keresendő. És az esetek 99%-így is van. Az már más kérdés, hogyha normális eszközt adna, és azt karban is tartja, probléma esetén be avatkozik, akkor akár jelentősen lehet csökkenteni a hibákat. Visszaéléseket. De nem teszi. Miért nem teszi? Mert meg van kötve a kezük. És ezzel ki is alakult egy ördögi kör.
    Tehát ad egy buta eszközt, ami után ajánlott egy saját eszközt kötni, amivel ismét becsapod magad, mert azon kívül, hogy van 5Ghz wifi, attól még a valós probléma nincs megoldva, csak szőnyeg alá söpörve, és a felelősség alól kibújás. Mondván, nem az ő eszközük. Szóval, ez nagyon érdekes, ha meg felelősöket keresünk, na az meg még érdekesebb. Hiszen profit orientált világot élünk, és csak az számít, mit mutatnak az eladási mutatók. Mindez a szolgáltatás minőségének a rovására. Bár a biztonsági szakemberek nem először hívták fel a figyelmet, milyen kiszolgáltatottak a lakossági internet előfizetők, érdemben mégse történik változás, feltehetően azért mert akkor az éves szinten előírt céltartalékot nem tudnák prezentálni, az meg vezetői fejek hullásával jár. A lényeg, adhatna akár normális eszközt is az előfizetőknek, de még se adnak. Azt amit meg minimálisan tudnia kell, azt tudja. A többi meg csak lehetőség, de nem kötelező. A UPC se különb ilyen téren. Ott is alap hogy a Wifi nem akadozik, de azért ott is javasolt a saját eszköz használata. Szóval ....

Új hozzászólás Aktív témák