Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Essejó

    veterán

    válasz DJ. Ru$y #89918 üzenetére

    Tudod előbb végig olvastam az összes választ, hogy hátha ha valami hasznos választ is kapok, már ezen kívül. Ezek után ha úgy tűnik ezt nem találom hasznosnak akkor nem is tévedsz oly nagyot. Kiragadsz a szövegkörnyezetéből egy lényegtelen mondatot. De leírom azt a munkát, ez nem szégyen.
    Pszichiátriai eset vagyok, magyarán Pánik beteg, gondjaim vannak többek közt a tömegközlekedéssel és ezért távmunkában adat rögzítek itthonról egy távoli szerverre töltöm fel az adatokat. Ehhez kéne nekem üzleti előfizetés? Na ne vicceljünk már.

    Viszont megragadom az alkalmat és én is kiragadok egy mondatot a szerelők közlendőjéből. Mégpedig azt, hogy át lettünk kötve egy új központba, ami távolabb van mint az eddigi. Nos tételezzük fel a legjobbat, miszerint jó a központ, jó az összes kötés, a kábel is, és a vonal csillapító a padláson, meg a modem. Jó a jelszint, de még is vannak elveszett csomagok az adatfolyamban. Csak sajna pár óra alatt annyi mint az azt megelőző egy év alatt se. Nos ha minden jó és ezért a legjobb indulattal se talál hibát a szerelő, akkor nem lehet, hogy a távolabbra került központ és a polcomon lévő Modem közti távolságnak van akkora csillapítása a koaxon ami az elveszett csomagokat produkálja? Áprilisban a túl magas jelszint miatt felkerült egy szűrő a padlásra, mert néha eldobta a modem a kapcsolatot. (akkor még közelebb volt a központ) Mi van akkor ha felmegyek a padlásra, és a két F csatlakozó közé beteszek egy F toldót és kihagyom a csillapító szűrőt?

    Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Új hozzászólás Aktív témák