Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • redbiro

    őstag

    válasz Aeroglobus #38211 üzenetére

    asusról nekem a kábeles csatlakozások fix ip-t kapnak, a wifisek meg dhcp-t.
    vagy arra gondolsz, hogy a speedportban álltsak be az asusnak fix ip-t?

    a switch mode-ot tomatoban hol állítom?

    egyszóval megköszönném ha leírnád.:)

    edit: és igen, jelenleg én sem érem el a speedport menüjét az asusra csatlakozva.

    [ Szerkesztve ]

    it never gets easier, you just go faster

  • Aeroglobus

    tag

    válasz Aeroglobus #38211 üzenetére

    Ezt a beállítást én is linkben kaptam, melyet Itt találsz meg. Csak a zöld nyillal jelölt beállításokat kell megváltoztatni az Asusban, és így ebben az esetben nem kell a speedport-Asus közötti kapcsolatnak Fix IP címet adni (az emlitett fix IP címet amit kérdeztél egyébként az Asusban kéne állítani, és a Wan kapcsolat felé).
    Én annyt változtattam a leíráshoz képest hogy az Asus-nak nem a 192.168.1.254-es IP címet adtam, hanem 192.168.1.2-est.
    A speedportnak viszont a saját IP címét a Network részben meg kell változtatni 192.168.1.1-re. A DHCP résznél szintén a speedportban a Home Network-ben kiosztható IP címeket 105-1XX-re (tetszőleges) változtatod.
    Ha ezzel megvagy, akkor a speedportban vagy a DMZ-vel az Asusra irányítasz minden portot, vagy a csak a szükségeseket. A DMZ jó, mert akkor csak az Asusban kell a portokat babrálni, ha valamiért szükséges újjabat nyitni, viszont hátránya, hogy ha mégis használnád a speedport másik lan részeit valamire akkor oda már nem tudnál irányítani, csak ha a DMZ-t kikapcsolod.
    A speedportban egyébként arra az IP-re kell majd a forgalmat irányítani, amit az Asus-nak adsz a link alapján. Mindhárom részbe be kell írni az átirányítandó port számát, és elvileg már mennie is kell.

Új hozzászólás Aktív témák