Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zelikocc

    senior tag

    válasz #46824192 #140321 üzenetére

    Hát én nem TV-znék WiFi-n az biztos.
    Elkezdesz letölteni valamit laptopon és megnyekken az összes TV adás..
    A WiFi szűk keresztmetszetű, nagyon könnyen zavarodó, ha elfingom magam, még attól is interferálhat. Eddig is kellett kábel a TV-hez, nem dől össze a világ szerintem ha ezután is kell.

    Persze tudom, ha "pro" (értsd: hozzáértő) felhasználó vagy, akkor biztosan olyan WiFi hálózatot építesz ki, ami bírja és nem lesz baja, vagy ha mégis van akkor elhárítod a gondot, vagy beletörődsz hogy kábelen kell használnod.
    De most gondolj az átlagos EFI-re, akinek arra még van esze hogy WiFi-re kösse a boxot, de ha valami akad akkor azonnal az ügyfélszolgálathoz rohannak hogy szar a TV miközben végig nála van a probléma forrása. De nem lehet ám neki elmagyarázni, ki kell küldeni a szerelőt drága pénzért minden egyes ilyen Jóskapistához, mert nem érti meg.
    Ugyanez van a DIGI-nél, EFI-k tömege szidja a TV adásukat, tele van velük a FB meg az ügyfélszolgálati panaszok igen nagy része ezt teszi ki, miközben végig az EFI-nél szar az a szutykos koax kábel vagy a csatlakozója, de azt már nem lehet megmondani neki hogy oldja meg magának (mivel az övé, de nem ért hozzá) feltétlenül ki kell menjen a szerelő, aztán tátott szájjal csodálkozik hogy 6000 Ft a kiszállási díj, mert nem a szolgáltató eszközeiben volt hiba, hanem az ő saját lakásának kábelében. És akkor szidja tovább, hogy milyen mocskok, mert lehúzták. Ja hogy ő ingyen is megtudta volna csinálni? Nem az már nem jut el az agyáig, vagy nem is ért hozzá, hogyan kell csatlakozót cserélni egy koax kábelen.

    Egy szó mint száz: a Telekom helyében én tiltanám a WiFi-n keresztül az IPTV-t. Vagy maximum egy beleegyező felelősség vállalási nyilatkozattal engedném, hogy nem fog rá panaszkodni az EFI, ha akad a TV.

    Régóta foglalkozok amúgy WiFi hálózatokkal és hálózatokkal.
    Csak egy saját tapasztalat rokonoknál nem régről: Egy pár hónapos WiFi 6-os TP-Link router (és pár AP is) elkezdett interferálni a WiFi. Ahányszor újraindítottam őket, minden alkalommal az első 5-10 másodpercben jó volt a sebesség, majd utána leesett fix 1-2 mbit-re és teljesen használhatatlan volt. 2 napig kerestem hogy mi baja van, már reseteltem a routereket is és semmi. Rájöttem, ha más a WiFi SSID vagy jelszó, akkor nincs baja, de amint az azelőtt használtat állítom be, bumm, vége. :F Végül rájöttem, hogy a napelem rendszer inverterje amint rácsatlakozik a WiFi-re kliensként, abban a pillanatban nyekken meg. Egy klienstől :C Hát ilyet a világon még nem láttam :))
    És mennyi ilyen random bullshit van ami miatt interferálhat a WiFi...
    Szóval ha nem akarsz magadnak szívást, akkor kábelt használsz a fix eszközöknek.
    Hogy lehet elvezetni? Mindig meglehet oldani valahogy.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák