Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _kovi_

    aktív tag

    Üdv!

    Néhány hete a családban beszereltek egy TCom-os ADSL internetet. Modem-wifi router egyben kütyü. :(
    Van rajta LAN 4 port.
    A ház úgy lett építve, hogy az UTP be lett vezetve minden szinten minden szobába, falicsatlakozóba.
    Nincs Cisco vizsgám, de gondoltam, ha ezeket a központi csatlakozó részen ahova befutnak a kábelek(kazánterem) beledugom a lanportokba akkor az érintett 4 szobában(a 4 port miatt) lesz vezetékes net.
    Ezt szerintem jól gondolom, mert ennek mennie kell. S persze normál esetben megy is.
    Annyit spékeltem a dolgon, hogy vettem 2db Linksys WAP300 AP-t és egy-egy szinten egy fali utp csatlakozóból AP módban szórtam(volna) a netet. Mindegyik más SSID-n néven van, de ez nem számít.

    Konklúzió, a 2. tcom modemrouter fos adja meg magát 3 nap alatt.
    Szerintetek mi lehet a hiba? A tcom-os "szerelő" kinn volt első körben és azt mondja nem tudja mi lehet szívott 3 órát majd kicserélte a modemrouter fos-t. Másodszor azt mondja, hogy biztos az AP-k zavarják be. Na ekkora marhaságot nem hallottam még. Sajnos nem ott lakom, ahol a gond van, és egy családtagommal telefonálgatok hogy mi történik, aki sajnos nem ért hozzá.

    Amíg régi klasszikus eszközök voltak nem volt ennyi gubanc(DLink modem). Aztán kötöttél hozzá switchet, vagy routert és stabilabb volt mint ezek az új nem mondom milyen eszközök...
    Bohózat...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák