Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • speedygonzi2

    tag

    Sziasztok,

    szünetmentes tápot szeretnék venni, az alábbi dolgokra:

    -HPE MS Gen8 (Cel1610T) + 2x4GBram, + 4 X 3.5"HDD. 200W-os táp van amőgy benne, és xpenology fut rajta. (nem tudom hogy ez tud-e "okos" leállítást)
    -netgear GS724T switch (max 29W)
    -3 Db ubiquiti AP AC Lite a hozzá tartozó POE tápfeladókkal (elvileg max fogyasztás kb 7w/db)
    -ZTE ONT (diginet)
    -Router (most TP link 1043, max 7W)
    -3v4 db ubiquiti G3 kamera szintén POE táfeladókkal (elvileg max 4w / db) - idei fejlesztési terv
    -egy kiesebb szerver NVR-nek, és AP vezérlőnek (valami alapvetően visszafogott fogyasztású, vinyóval max 50-70W fogyasztású cucc. (akár az ubi saját NVR-je, akár egy hasonló "épített" gép)

    elvileg ezek a dolgok megállnak kb 350W körül. Esetleg még menne rá a desktopom ami egy Sima Ryzen3 SSD-vel ennek is meg kellene állnia max 100W-ból - idle-ben meg lényegesen kevesebb)

    Ezek a cumók (- a desktop) egy 12U rack szekrényben laknak (ilyen volt :) van a sínen is 2-3-4U hely (még nem végleges a layout) de igazából a a G8 MS sem rackmount csak az aljában ül, így mellé is mehet a UPS.

    Ami az elvárás:
    -jó lenne ha a MS tudna egy kulturált leállást csinálni, ha 1-2 percnél hosszabb az áramszünet. (megszaporodtak a rövid szünetek is) Nem tudom hogy egy Xpenology alatt mennyire megoldható.
    A NAS funkciókra nincs szükség áramszünet esetén.
    -Az NVR és a hálózat kellene hogy tudjon menni még egy "darabig", a felügyeleti rendszer miatt hasznos lenne. Mondjuk pl.. ha esetleg betörési kísérlet van, és úgy kezdenek hogy lenyomják az áramot, nem árt ha megy mondjuk még 30-60 percet. Többet nem hiszem hogy maradnának :)

    Milyen paramétereket kellene keresnem ehhez? kb milyen árkategória ez?

    Van egy -aaszem - MGE 500VA-s szünetmentesem ami kb 15 ezer volt 15 éve, de mivel az akksi halott, nem hiszem hogy megéri egy percet is foglalkoznom már vele, és szerintem ide azért valami komolyabb kellene..

    bármi ötlet van?

    köszi,
    Speedy

  • speedygonzi2

    tag

    válasz Cs1csó #13417 üzenetére

    Rack-be szerelhetőség nem döntési szempont. persze milyen király már a rack-be szerelt UPS, de ha objektivek vagyunk: a Microserever is a rack szekrény aljában ül és 23-24 cm magas, kb ugyanilyen széles. a linkelt APC 22cm magas és 17cm széles, simán befér a microserver mellé a szekrény aljába :)
    Az eaton egy kicsit kevésbe adja ki méreteben, de állitva befér az is, csak elfoglal még egy U helyet kb. De ez nem annyire szempont, mert van hely.

    kicsit utánanézek majd xpenolgy-s fórumokon is hogy milyen lehetőségek vannak smart shutdown-ra.

    Amúgy A microserver esetében a témanyitóban levő kalkulátorban is visszaellenőrizve 170W a max fogyasztás. Ebben már minden extra fejlesztést beleszámoltam amit az a gép egyáltalán elbirhat.
    Ezt kellene mondjuk 2 perc áramszünet után leálltani.

    Ezek után maradna egy kb 160W max teljesitményigényű hálózta, amire viszont a sok kis külön táp miatt mindenképpen jelentős veszteséget érdemes számolni. tehát max 250W.

    Az eaton honlapján levő nagyon jól használható görbével oda jutok, hogy mindenestül kb 6-7 percet tud, ha mondjuk 3 perc után már nem megy nas (2 percnél el kezd leaállni, a leaállás is idő...) akkor 3+ 8-10 percet tud az linkelt eaton.
    Az APC-re ig elsőre nem sikerült ezt kihámoznom.

    A desktopot meg elnegedem, ha nagyon akarok, az kap egy kisebb egyszerübb UPS-t, azt csak akkor használom ha itt is vagyok előtte, szóval nem kell sem sokat birnia, sem túl okosnak lennie.

    köszi,
    Speedy

Új hozzászólás Aktív témák