Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JHC

    tag

    Üdv!

    A következő problémám volna:

    A falunkban villanyoszlopot cserélnek, és ezért 8-16-ig áramszünet van. Tegnap mielőtt elmentem dolgozni kikapcsoltam a szünetmentest, de csak többszöri próbálkozás árán sikerült visszakapcsolni. Tavasszal cserére érettek lettek az aksik, és amikor kicseréltem az akkukat csak úgy tudtam visszakapcsolni, hogy az összes kábelt kihúztam belőle, mert ha csak egy is be volt dugva a bekapcsolási teszt végeztével túlterhelést jelzett a lámpák szerint. Amikor kihúztam minden kábelt kivéve a 220V bemenetit, akkor is eleinte a teszt után, azt játszotta hogy kb fél másodpercenként ide-oda váltogatott a kétféle táplálási mód között, de egy ki.be kapcsolás meggyógyította, úgyhogy kb 3-4 hónapja üzemelt, de ez alatt több áramszünetet is átvészelt.
    Ma ott tartunk, amikor hazaértem be akartam kapcsolni de nem sikerült, a szokásos túlterhelés jelzéssel nyomta fel a vérnyomásomat, mert most egyáltalán nem sikerült elindítani. Az akkumulátorokat mérve, a feszültség értékek rendben vannak, az akkutöltés valószínűleg működik, mert hallani a szokásos halk bizsergést a mellette lévő mélynyomóból ami hangot csak töltéskor szoktam hallani.
    Gondolom ezt is valami kondenzátor fáradás érte utol, de nem tudom szétszedni, csak a hátulját tudtam lecsavarozni, de nem tudom hol lehet szétpattintani a házat. Ha azt mondjátok, hogy javíthatatlan akkor jön a nagy fejsze, mert úgy még nem dobtam ki semmit, hogy előtte ne nézzem meg a belsejét.
    A renitens egy APC BackUPS RS800.

Új hozzászólás Aktív témák