Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz merqree #21349 üzenetére

    Sajnos nem jó a gondolatmenet pontatlan: azzal nem leszel igazán előrébb hogy a UPS-t tulmeretezed ezzel valós előnyhöz nem jutsz csak a UPS saját fogyasztása (a mérete miatt) lesz nagyobb és időben lesz egy kicsit nagyobb tartási idő de nem sokkal, és drágák is ezek a nagyobb UPS-ek, ha a legkisebb invertert venned a 300VA-erest (ami tud 300W-ot tartani) mellé még mondjuk 1db 35Ah-as akkut 80-90k HUF kijönnel és nagyobb tartási idős lenne (azokban a nagyobb UPS-ekben sincs 2x9Ah-nal (18Ah) több kapacitás)

  • Gyöször

    senior tag

    válasz merqree #21349 üzenetére

    Ha a nas-ok 30Wattot esznek (nemtom nekem nincs) akkor egy 600VA kommersz upsel majdnem ugyan azt a tartási időt elérheted mint az általad kinézett bx1200 apcvel. Abban az apcben 1db 9Ah akksi van. A kommersz 600asokban meg általában 7Ah, de volt olyanom amit 9Ah akksival szereltek gyárilag (pcm powercom volt). Az 1600as apcben van 2x7Ah.
    De ha 1x 7Ah-s akksisat fogsz ki, az is elmegy 2órát biztosan, meg még talán egy felet is, ha ez elég. És ha ez megfelelő akkor megelédedettséggel használhatod 1-2-3 évig, mikor megdöglik benne az akksi. Akkor pedig vehetsz bele 9Ah akksit, mivel ugyan az a mérete a 7esnek, meg a 9esnek is. Vagy pedig ha 3 év garival veszel upst, akkor egyszerűen visszaküldöd. Vagy kicserélik az akksit és jó lesz még valameddig, vagy visszakapod a pénzed és veszel másikat.

    Ezen túl annyi van még, hogy az apcnek ha jól tudom a bvx típusán van usb port, a bx-eken nincs. Azzal leállíthatod a nast, nem tudom ez mekkora bűvészkedést kíván.

    ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

Új hozzászólás Aktív témák