Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Isten88

    senior tag

    válasz Cs1csó #18649 üzenetére

    Köszönöm, hogy kifejtetted! :)
    Gondoltam egyébként, hogy az előállítási költséget fizetem meg, mikor valós szinuszos UPS-t vásárolok - lehet, hogy fölöslegesen, de már úgy is mindegy. Nyugtat a tudat, hogy biztosan működni fog mindennel, ami a teljesítményleadási keretébe belefér. :)
    Feltételezem sokkal könnyebb egy szimulált szinuszt előállítani, esetleg többlépcsősben is, mint egy valós szinuszhullámot (egyenáramról). Elképzelésem szerint az idő haladtával többlépcsősíthették, így növelve a kompatibilitást.

    Egy LG 55UM7610PLB-ről van szó esetemben. Megmértem, készenléti fogyasztás 0,2-0,3W, bekapcsolt állapotban 109W körül fogyaszt. A modemre és a routerre nem számolnék 20-30W-nál többet, így is többet fog kibírni, mint a gépet kiszolgálni tervezett "Cyber Power CP1500EPFCLCD".
    A netet (modem, router, IPTV beltéri egységet és opcionálisan a TV-t) egy "Cyber Power BU650E 360W 650VA"-val biztosítom így, a PC-t (konstans 400W), monitort (LG 27GL850 [netes adat:"65 W (Maximum) 51 W (Typical) 0.5 W (Standby)"]), egyéb perifériákat pedig egy Cyber Power CP1500EPFCLCD fogja védeni, remélhetően 8-10 percen keresztül, legalább. Inkább túlbiztosítom a fogyasztási értékeket, minthogy egy váratlan peak megvicceljen.

    Köszönöm a hasznos tanácsaid, segítséged, végülis a korábbi ajánlásodnak köszönhetően esett a CP1500EPFCLCD-re a választásom, a kisebb pedig egy jó akciót kifogva hátha beválik. :)

    [ Szerkesztve ]

  • FrezeR

    senior tag

    válasz Cs1csó #18649 üzenetére

    Most akkor hogy is van ez? Passzolna a tápomhoz az általad említett Cyberpower? :)

    Árban nem lenne rossz pedig. Amúgy vettem egy fogyasztásmérőt, rákötöttem mindent amit írtam, hogy el kellene neki vinni és így 210-240 W között ugrál és változik átlag felhasználás mellett az összfogyasztásuk, nyilván terheléskor több, de ez az alap. (Tehát a gép, hangfal erősítője, monitor, modem, router, NAS lóg rajta).

    Egyébként az említett APC Back-UPS ES 700 azt csinálja, hogy ha kihúzom a konnektorból veszett módon elkezd sípolni, de minden amit rákötöttem le is áll tehát mintha nem lenne áram. Eltelik vagy 5 mp és abbahagyja a sípolást majd bekapcsol a telep és onnantól szépen tartja az eszközöket újra. De ha ezután a kis remeklése után megint kihúzom, akkor simán tartja őket, nem sípol és megy minden. :U Akkor van baja, ha hagyom "pihenni", állni.

Új hozzászólás Aktív témák