Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz libus #15538 üzenetére

    5,7kg-os ez a UPS (forrás: [link] ) ez teljesen vállalható, főleg, hogy már számolni lehet némi öregedéssel is, magyarán: ennyit tud.
    Alapvetően ezek a 20-30k-ás UPS-ek 3 feladat ellátására lettek kitalálva:
    - áthidalják a pillanatnyi ármaszünetet
    - megvédjék a rá kötött eszközöket a feszültségingadozásoktól (AVR mód)
    - ha van lehetőség szoftveres vezérlésre (pl. USB kapcsolaton keresztül) akkor egy PC-ét vagy NAS-t egy tartós áramszünet esetén - még az akkuk lemerülése előtt - szabályosan le tud állítani sőt amennyiben idővel visszajön az áram akár újra is tudja indítani az eszközöket.

    A hosszú tartási időhöz nem ilyen típusú eszközt kell venni mert ezekben jellemzően 1vagy 2db 7-9Ah-ás akku van (sőt van amelyikben kevesebb) hanem egy invertert és hozzá 1 vagy 2 jó nagy akkut. Amiket itt én szoktam ajánlani inverterek azok 200Ah-ányi akkukapacitással is elbírnak.

  • TeeJay

    félisten

    válasz libus #15538 üzenetére

    néztem pár youtube tesztet, az olcsóbb kvázi szinuszos UPS-ek mind félre mérnek, legtöbbször túlmérik a fogyasztást és alul mérik az akku kapacitást.
    20perc teljesen korrekt

    nekem az Eaton 5E 850i amikor semmi sincs rá dugva akkor is jelez 80wattnyi fogyasztást és ugye van benne egy akku aminek meg nézi a feszültségét és gondolom ha 11 vagy 10volt alá esik akkor lekapcsol magától. Aztán mikor elsőre lekapcsolt utána vártam picit vissza nyomtam és ment még 10percet pedig előtte már ugye leállt mert üres az akku

    Ha pontos UPS-t akarsz akkor 80-100ezres tiszta szinuszos APC, Eaton vagy CyberPower

    youtube-on van teszt ott a CP 1watt eltéréssel 40wattot ír egy 40wattos izzóra
    nem véletlen hogy 5x többe kerülnek azok de ez van
    ezek a 30alatti UPS-ek tényleg 5perc áthidalásra vannak hiszen ritka hogy ettől több áramkimaradás lenne valahol

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Új hozzászólás Aktív témák