Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bb.bocs

    őstag

    válasz Cs1csó #13959 üzenetére

    Mennyit pénzt tudnál erre áldozni?
    Tehát lenne:
    - 1 LED tévé kb. 100W
    - 1 soundbar - 130W
    - 1 notebook 170w- NAS ? a tipusát írd ide és hány lemezes - mondjuk 50W
    - Nindento switch dokkolló talán 40W

    Összesen kb.: 500W

    ups elé terveztem kötni.
    akkor nem gond ha rákötök egy elosztót. (vajon mennyit bír egy csatlakozóra mondjuk rákötve minden?Ha csak egy földelt akksis van rajta?) :D
    Sima usb vel hogy tudom "megtoldani?" spéci kábel kell hozzá. (?)

    RJ45-ös védelem sok UPS-ben de az FONTOS tudnod, hogy sokszor ezek - ha külön nincs feltüntetve - csak 100Mbit-et tudnak átvinni, tehát ha mondjuk van Gigabites neted arra nem lesz jó.
    Melótársam azt mondja az rj45-ös csatin csak annyi megy át hogy szól a modemnek hogy álljá le. (bár gondolom hogyha koaxikálisan van védelem(csak a túlfeszes elosztóba megy a koax) akkor lanon nem jut el a switchig, és a gépig. ?)

    A "teljes körű" védelem pl. túlfeszültség ellen - vagy akár egy villám ellen is - csak akkor működik, ha minden eszköz csak túlfeszültségvédős alzaton vagy a UPS-en keresztül csatlakozik egymáshoz tehát pl. a router túlfeszvédős aljzatban van akkor az védve van de ha a bejövő netkábel közvetlenül a router-be megy akkor azon keresztül bejuthat a túlfeszültség és megsüthet mindent hiszen a router a kimenő kábellel össze lehet kötve a NAS-sal, a tévével is,"
    (mit jelent hogy tiszta színuszos ? nem vagyok képben,de ahogy nézem a rendes 220as dugót :) )

    A net koaxon jön be, az megy egy apcföldelt elosztóba, vagyis a koax részébe, onnan megy a routerbe, és a router is a földeltbe van bedugva. (csak ugye földelt hálzózat nincsen a lakásban, nem tudom így ér e valamit egyenlőre.)

    Lényeges hogy syynology ds718+ nassan kommunikáljon usb porton a szünetmentes. Ne legye egy vagyon, lehetőleg apc, de lehet más is, csak ne kerüljön hozzá egy vagyonba az aksi.

    ui: van egy ösrégi apc itt. elvielg azis jó lehet a célra? ( bár vlki aztmondta előbb öli meg a cuccomat mint védi)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák