Hirdetés

Keresés

Hirdetés

  • 2024-ben M1? Nóóórmális?

    lo Elérkezett az idő a lassan hat éves Mac Mini leváltására. És mivel már egy ideje foglalkoztat a gondolat, miszerint...

  • Színpadon a hardverzenekar

    ph A hangeszközöké és monitoroké a rivaldafény, de asztali gépekről, komponensekről, notebookról és egérpadról is szó esik.

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz cinemazealot #10270 üzenetére

    Azt hittem van valami kész bevált kütyü párezer forintért, amit hozzá lehetne csapni egy olcsó szünetmenteshez. A do it yourself-re most nincs időm, mást csinálok ilyen projekt keretében, és szeretném ezt a szünetmentes témát letudni néhány héten belül, hogy végre újra tudjam indítani a szervert új SD kártyával. (A régit elvitték a sorozatos áramszünetek, amikor oszlopokat cseréltek a városban.)

    14k-ért lehet felújított APC Back-UPS BK350EI / CS-t kapni, viszont a kommunikációs kábelt plusz 3.5k-ért - irreális áron - adják hozzá, illetve a hozzá való elosztó sem sokkal olcsóbb, az meg olyan 2.5k. Összesen valamivel több, mint 20k-ra jön ki így, szóval ennyit az olcsóságról, alig többért már vehetek egy ugyanolyan APC Back-UPS ES550-et, mint ami a PC-hez most van, vagy egy 400VA-eset szinte azonos áron. Azért még körülnézek, hátha vannak máshol olcsóbbak is. Úgy látszik egy pár napot rá kell szánni a keresésre.

    Amire gondoltam még B tervként, hogyha nem találok valami olcsót, akkor inkább a PC szünetmentesét lepasszolom a szervernek, aztán veszek valami újat, ami 500W-ot le tud adni, mert a mostani csak 330W-ot tud kicsiholni magából, aztán a PSU 450W-ot tud, plusz a monitor olyan 30W-ot. A gép a monitorral egyelőre csak max 200W-ot eszik, de 5 éven belül fel fogom tornászni 400W körülre alkatrész cserékkel. Olyan 30k-t szánnék az UPS-re. Érdemes megnézni APC-n kívül más márkákat is nézni? Egyelőre ilyet találtam: [link]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák