Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djyuri

    őstag

    válasz mr_ricsi #105 üzenetére

    Az akkuk ápolásával tisztában vagyok én is,de amíg a gari rajta van és netod szétszedni,addíg nemárt egy akksinak sem a kb 2-3 havontai formázás,persze nem kötelező,de az elsőt különösen ajánlják.

    Igen én vagyok és ha tudni akarod,akkor azért nem linkeltem utána netcímeket,mert nem tudtak volna mit kezdeni velük. Mert jelszó nélkül én hiába linkelek. Azt meg ne is várja senki,hogy kiadok olyan jelszót,amivel olyan infókat szerezhet meg ''civil'',amihez majdnem semmi köze. Szal javasolták nekem,hogy inkább nyilvánítsanak hangembernek és hagyjam rájuk az egészet.


    Térjünk vissza ide:
    Azért írtam,hogy ''asszem'',mert nem emlékszem,hogy a triak jó-e egyenáram kapcsolgatására,vagy pedig a tirisztor.
    És UPP,mert én már csináltam autóba nagyfeszültség indukátort. 10V-ből 64V-ot,de azt még tranzisztorokkal én egyenáramra félimpulzuson. De ebben az esetben itt váltóáram kell és szinuszos és persze váltakozónak kell lennie,de ez benne van a szinuszos szóban,mint jel jellemző.
    És azon kívűl,hogy nemtok csinálni magamtól nagyfeszre erősítőt,attól még nem vagyok lökött. Meg fogom csinálni,de az alkatrészek típusát meg kell kérdeznem itt valakitől,de ehhez fel kell vázolni,hogy mihez is kell használni és mekkora paraméterekkel kell az áramkörnek rendelkeznie.

    Amúgy én négyszer átolvastam szóról szóra azt amit írtam és bennem nem merült fel ilyen kétely,hogy egyenfeszt állítanék-e elő ezzel.
    Tévedés. Azt felejtettem el közzétenni,hogy a feltranszformálás során a szekunder ágat kétfelé osztanám el,vagyis + - 184,4V lesz egyenirányítva + - 260 V-tá.
    És ezt kapcsolgatnám egy erősítőhöz hasonló végfokozattal kb 50Hz-es szinuszosan váltakozó modban a kimeneten.
    A lényeg persze,hogy kb 220-230V szinuszos váltóáramot hozzak létre az egység kimenetén,ami menne a pumpákra.

    A fényorgonát,pedig azért hoztam csak bele(másik totyikban),mert az az áramkör is hasonló ehhez,csak ott készen van már a 230V és nem kell transzformálni az aktuális áramszünetben. Ja és persze ott eleve váltóáramot kapcsol a cucc,amíg it egy + - 260V egyenből csinálna 220-230V-os szinuszjelet kb 100W-ra.

    Upp. Szerintem maradjunk ennyiben a másik fórumban. Én már akkoriban is olvasásilag itt voltam ezen a fórumon és szerencsétlenségemre én ott regisztráltam elősszőr és ott tapasztaltam meg azt,hogy milyen az,amikor abba kötnek bele,hogy az őszerintük pl E=mc2 -nél nem jön ki az amit én oda leírtam és nem azt nézik,hogy bazzeg,akkor '''neki miért is működik a cucc? '' EPEPEP

    Szal én akkor ott számomra leíródott az a társaság egy jelentős része,amivel ott összefutottam.

    Innen a büdös élet sem fog kiszedni (kivéve a Moderátor úr),mert inkább elmegyek mindenkihez,hogy bebizonyítsam azt amit állítok!

    És ha meg hibát látsz,akkor magyarázd is el,hogy mi a hiba természete vagy hol van egyáltalán vagy hogy mit értesz hibának,és ne azt mond,hogy ebből nem lesz működő project. Ha valóban értesz hozzá,akkor inkább a jómegoldást írd le az akkuból való 230V kinyeréséhez és azt elemezd,hogy a djyuri miben is hűlye.

    És nyilván valóan,ha nem tudom megcsinálni,akkor be fogom látni,hogy marhaságot mondtam,de ehhez segítened kell,mert nyilván te tudod már előre,hogy miért lesz az rossz project.

    Köszönöm,csak ennyi.

    MOD: még mindig nemtok helyesen írni.

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák