Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wildmage

    senior tag

    válasz anaqer #13 üzenetére

    Tervben már volt, mesélő is megvolt, de még nem került rá sor. :(

  • HSNet

    aktív tag

    válasz anaqer #13 üzenetére

    Jaja, megvolt:)
    Csak nagyon kell hozzá hangulat meg jó mesélő is.
    Egyébként mostanában már nincs sajna időm rá, de régebben volt mindan ami szép és jó, csak a teljesség igénye nélkül, szigorúan azok a játékok, amikkel 3-nál több alkalommal játszottam, és egyáltalán eszembe jut a címe:)

    ADnD 2 ed. (FR, GH, DS, DL, PS, SJ, meg csak úgy saját világban is)
    ADnD Players options (2,5 ed.) mint fennt kiv SJ, DS, PS
    MERP
    MAGUS 1 ed.
    Warhammer RPG
    Shadowrun
    Mage
    Vampire (crossplayben is)
    Ars Magica
    Call of Cthulhu
    Star Wars RPG (a régi nem a D20 system)
    Meg még valami magyar Cyber jellegű, amiben Auslanderek voltak, és igazándiból annyira nem jött be, hogy nem is emlékszem a címére
    És volt valami avataros játék is amit nagyon szerettem, csak most nem ugrik be a neve, de valami észbontóan jó volt.

    Kártyából MtG, Guardians

    Meg annó TF, ha ez mond még valakinek valamit ,semleges jellemű, druida árnymanóval nyomultam, és a Mesterek Bandája KT-be tartoztam:)

    Más most nem jut eszembe, pedig biztos kifelejtettem még párat...

    [Szerkesztve]
    Nyomdahubák javítva (remélem).



    [Szerkesztve]

    In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

  • HSNet

    aktív tag

    válasz anaqer #19 üzenetére

    MERP jó volt:DDD
    Nekem volt szerencsém előtte a RoleMaster-hez (a MERP a RoleMaster erősen butított verziója). Na ahhoz képest a MERP szabálykönyvet imádtam, hiszen kevés és jól érthető szabály volt benne (RoleMaster-ben 2 teljes 600 oldal körüli, A4-es könyv szólt pusztán az általános szabályokról), alig volt benne táblázat (RoleMaster 3 könyv....), és szinte egyálalán nem volt benne hiba (RoleMaster: volt hogy a xy táblázat a z kötet 123. oldalán mondatból csak az nem stimmelt, hogy az adott táblázat nem abban a kötetben, nem azon az oldalon vot, és egyébbként a részletezett szabállyal sem volt köszönöviszonyban:D).
    Szóval MERP-et nem kiröhögni;]

    In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

  • bdav

    őstag

    válasz anaqer #19 üzenetére

    MERP az egyetlen amit próbáltam haverokkal. de két alkalom után (amikor már kezdegettük ismerni a szabályokat) abbahagytuk.

    10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

  • Huma

    addikt

    válasz anaqer #35 üzenetére

    Egyetértek!

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • kretenallat

    senior tag

    válasz anaqer #13 üzenetére

    pl én. es szeretem is :D

    a magus tapolossaga szvsz a meselotol is fugg. meg az ellenfelektol :D
    a kalandmestertol a kedvenc mondatom: ezek nem lennenek taposak, pont olyan erosek lennenek mint te [ha lenne fegyvered, nem lennel bekabitva, nem lenne 3x tulero, nem lennel vak, stb stb stb (nagyon hosszu asor, eleget jatszottunk)]


    vampire, werewolf, mage, magus, cp, sr, cthulu
    meg meg egy parat elolvastam potyara h aztan soha ne jatsszak veluk, vagy 4et

    :: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

  • lumpi

    csendes tag

    válasz anaqer #95 üzenetére

    Hmm eszembe jutott még egy név,
    valaki emlékszik még a ''Harc és Varázslat''-ra? :DDD

    annó avval kezdtem, de ez már több mint 10 éve lehetett,
    emlékszem még 5-ödikes voltam ált. iskolában,
    még egy d10-ünk se volt, csináltam papirból egy 10 oldalú hasábféleséget,
    és azt gurigattuk d10 helyett :)

    aztán mikor megjelent a mágus, kezdtünk neki többet játszani,
    meg volt némi Star Wars (d6-os verzió) de az nem jött be..

    most ugyan már partim nincs de mégis megvettem az uj M* alapkönyvet,
    csak hogy szagoljak némi régi szerepjátékos ájert :)
    és jobbára kellemesen csalódtam, sokat tettek a tápolás kiküszöböléséért,
    de ebben amúgy Anaqer-el értek egyet, a tápolásról csak a mesélő tehet,
    sztem nem érdemes a játékot hibáztatni.
    Amúgy nem hiszem hogy van olyan szerepjátékos aki sokat játszott-mesélt és 1/1 betartana minden alapkönyvekben leírt szabályt, az alapok fontosak,
    meg a világ, de a többit úgyis minden parti kialakítja a saját izlésének megfelelően.

  • HSNet

    aktív tag

    válasz anaqer #95 üzenetére

    Mi speciel az ADnD-t is (elég gyakran) OldScool módban nyomtuk, azaz még a szintlépés sem automatice ment (csücs le szépen elemezni a dolgokat / keress valakit, aki profibb és tanít), de vérpistike játékosnál ilyenkor jött a ''Dehát a szabálykönv szerint ez nem így van, és egyébbként is az xy-ban le van írva, hogy amikor szintet lépek akkor kapok egy übertáp lovat / kastélyt, és egy világelpusztító-maxramindentulajdonságot-ereklyét, és ha ezeket nem kapom meg, akkor kapjátok be, mind szemetek vagytok / csak azért csináljátok, hogy engem szivassatok!''. Namost egy ilyen ember mindenki más játékát haza tudja vágni. Az meg személyes megfigyelés, hogy amennyiben kb 5kg/fő angol nyelvű könyvvel jelensz meg játszani, akkor a vérpistikék felbukkanásának a valószinűsége minimálisra csökken;]
    Nem azt mondom tehát, hogy a mágust (az általam ismert második kiadásig) nem lehet táptalanul játszani, csak azt, hogy marha nehéz, mert a szabályok pont ellenkező irányba húzzák. Ugyanez volt megfigyelhető az ADnD-nél az xy Handbook-ok és a Players Options, DMs Options körül, de ott legalább mindenhol öles betűkkel kiírták, hogy ez mind opcionális, és csak azokat a részeket vedd át belőle, amikre igazán szükséged van, és tetszenek is. A második kiadásnál újabbakról nem nyilatkozom, mert nem ismerem őket.


    ( Ha kifejezetten a hentelésre gyúr mindenki, azzal sincs persze baj, de akkor ez legyen előre megbeszélve. )
    Ezzel annyira teljesen egyet értek, hogy legszívesebben én mondtam volna:) Annak is van egy érzése, amikor valaki Diablo-t játszik Pen&Paper-ben, csak SZVSZ nem szabad itt leragadni, mert hatalmas élményektől vágja el magát az ember.

    [Szerkesztve]

    In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

Új hozzászólás Aktív témák