Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rick4

    félisten

    válasz FoxiestFox #70871 üzenetére

    A törésteszt lényegét kell megérteni. Akármilyenre is építenek egy autót, a csillagok egyrészt a saját tömegéből adódó törést reprezentálják, és mindezt 64 km/h-nál mérik. Onnantól, hogy nem egy ugyanolyan autóval találkozol, szinte mindegy, mit mutat a törésteszt, másképp fog törni, hiszen abba a törésbe erősen belejátszik a másik autó "képessége", a találkozáskor mérhető sebesség, az átfedés mértéke is.

    Nincs jó autó, ha rosszul jön ki a lépés, és 130-nál lemész az útról, ha egy fát fogsz meg, a negatív gyorsulás miatt leszakad a szived, májad, eltörik a nyakad, bármi lehet, amin nem lehet segíteni. És akkor nem segít semmiféle arzenál, hiába lesz hely, mert nem nyomódik össze a karosszéria, ha a tested megfogja az öv, meg a légzsák, és 50 cm-en lassulsz 130-ról 0-ra, attól a belső szerveid még mennének tovább 130-cal. :D

    youtube tele van ilyen töréstesztes videoval, lehet tanulni belőle....

    Ja, egy érdekes észrevétel: Tegnap voltunk vacsorázni a gőryben, hát, iszonyat nagy csalódás volt. tüzes borjúragu levest kértem cipóban, de a cipó úgy meg volt pirítva, hogy kopogott a teteje, és nem lehetett beleharapni sem, de a pereméből még a késsel vágni is esélytelen volt. Emellé kértem sertésbordát gőry módra sültburgonyával, a húsról esett le a száraz panír, a krumplival kopogtatni lehetett a tányért, olyan szárazra volt sütve. Az már csak hab a tortán, hogy a pincér már akkor hozta a másodikat, amikor csak a levesnél tartottam, és azalatt a 4-5 perc alatt ki is hűlt a krumpli, tehát túl gyorsan készítették el, és a kaja után 15 percig vártunk, hogy leszedjék az asztalt, mert a pincérek a pultnál cseverésztek inkább.... A túlsütött krumplira az volt a válasz, hogy az előfordul néha... Az lehet, de a sarki hamburgeresnél tökéletesre tudják sütni, itt meg nem? Gááááz....

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák