Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • maláj

    őstag

    válasz lorcsi #43119 üzenetére

    volt már, hogy ráültem a csomagjára az arcnak mert 1x-i megkérésre nem vette az ölébe ... hőbörgött de miután verbálisan eligazítottam felfogta, hogy most nem nyert ...

    aki + nem megy a busz belseje felé azt fizikálisan segítem a helyes útra ...

    a dumáló trolis picsát már láttam én is ...

    szerencse, hogy évente 1x veszem igénybe a színvonalas szegedi tömegközlekedést :DDD

  • pmheros

    senior tag

    válasz lorcsi #43119 üzenetére

    A cikk alatt az 5-ös komment nagyon-Magyar szitut vázol :O

    Kimásoltam hogy egyszerűbb legyen:

    "Félelem és reszketés a TROLI helyi járaton.
    2014.01.12.

    Régi Hungária megálló.
    Nyugger néni felszáll.Kocsi indokolatlanul sokat várakozik.
    Üzemzavar, áramszünet? Nem.

    Az idős, dioptriás vezetőnő traccspartiba kezd az új utassal.
    Traccsparti beindult, többi utas már nem is érdekes.

    Színház körforgalom.
    Nagy fék. Pletykatrolis másra figyelt.

    Ezüst, szabályosan közlekedő személykocsi majdnem kapott a troli orrából. Most megúsztuk.

    Traccspari még mindig folytatódik persze menet közben.
    A közúti közlekedésben résztvevők veszélyeztetése megvalósult.

    Folyik a pletyka, a vezető nő pedig nem figyel kellően.
    Ülő utas rágja a körmét.
    Majd szól a nemrég felszállt néninek. Ne zavarja a vezetőt, de ki is van írva, hogy menet közben beszélgetni tilos az amúgy védett, közfeladatot ellátóval.

    Nem hagyják abba folytatódik a duma.

    Ismételt kérés az utasnak, aki na végre leült.

    Dioptriás vezetőnő erre begorombult.
    Felszólítja a kérő utast, hogy azonnal hagyja el a trolit és ajtót nyit. Ekkor kb. 9h 50 perc van, vasárnap.

    A vétlen utas jegye érvényes. Nem akar leszállni. A Mars térre sietők pedig most már biztosan lekésik a csatlakozást a vezetőnő szórakozása miatt.

    Várakozás,
    majd mégis indul a troli. A postánál megáll. Az idős szemüveges trolis nő bejelenti, nem megy tovább a jármű, megsértődött.

    Diszpécsernek rádión is szólt. Le akar dobni egy utast.
    De miért? Diszpécser pedig nem érti az okot. Kérdezi,hogy nincs jegye? Rongált, piszkolt stb.

    Az utasok sem értik. Nincs rá oka. Könyörögnek néhányan. Vasárnap ritkábban jönnek a csatlakozó járatok is. Sietnének. Lekésik.

    A traccspartit megszakító utas is sietne persze a 7F-re, ami csak óránként közlekedik.

    Majd mégis leszáll, többed magával és átmegy az beérkező 5-ös trolira.

    A cirkusz kezdődik újra itt is.

    A férfi vezető a rádión kapott füles alapján leküldi a traccsot kifogásolót.
    A tanuk is magyarázkodnak. Nincs semmi oka most már az 5-ös troli várakoztatásra is.

    Nem érdekli a dolog, a pletykadumás vezetőnőt megsértették. Nincs kegyelem.

    Felszólítja az utasokat távolítsák el a beszélgetést észrevételezőt. Egyik utas kifogásolta, hogy önbíráskodásra szólították fel.

    A tanuk magyarázkodnak most is már az ötösön. Nincs oka a megtorlásra, de joga sincs. Kártérítést panaszt is emlegetnek.

    A feszültség hirtelen feloldódik. Beáll egy volán busz. Kisebb társaság átrohan, köztük az észrevételező is.
    Hála a volánnak, le az SZKT-vel.

    Változott azóta valami?

    Nem.
    2014. január 20. 12h 48. Bartók tér két megálló közt.(mobil fénykép alapján)

    Az a bizonyos idős trolis nő a sofőr megint. Ismét megy a traccsolás menet közben.
    A vezető azonos a korábbival, a beszélgető partner most más.

    Az utasok, más járművek veszélyeztetése folyamatosan megvalósult. Ismét. Ez előtt és ez után is fog.

    Menet közben a vezetővel beszélgetni tilos tábla hiába figyelmeztet.

    Az idős trolivezetőnő viszont védett. Közfeladatot lát el. De hogyan?

    Nem ellenőrzi senki? Nem.
    Nincs főnöke? Nincs a helyzet magaslatán?
    Nincs büntetés?

    Ja, Ő egy védett személy, és ezentúl még egy változó korban lévő nő.

    Senki ne merje megsérteni!"

    [ Szerkesztve ]

    nem vagyok tökéletes

Új hozzászólás Aktív témák