Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • devil-k

    nagyúr

    válasz allein #9621 üzenetére

    Azt azért ne felejtsük el, hogy a mai modern PC-knek is feladja a leckét rendesen a 240/500/1000-es net, szóval a NAS-oknál még inkább. Persze lehet venni 250.000 Ft-ért is, de itt mindig fel kell mérni, hogy minek, van-e értelme, mennyire szükséges stb.

    - mozi bolondéria -

  • Patice

    Topikgazda

    válasz allein #9621 üzenetére

    "Ennyi pénzért..."

    Nézzük csak mi is van a dobozban:
    - NAS (tök minimális doboz, erre a célra gyártott céleszköz, célprocival, stb.)
    - tápkábel + kocka táp
    - CD a telepítendő FW-rel és szoftverekkel (!)
    - leírás
    - CAT5e kábel (~ kb. 1 méter)

    Na ott van a lényeg a közepén!

    Az a szoftver, az a felhasználói felület kerül inkább ennyibe, ami sok mérnök sok-sok órányi munkája, amit nem szoktak figyelembe venni az emberek, pedig a Syno NAS-ok lényege leginkább a szoftver, nem a hardver.

    Mindent készen kapunk, csak meg kell tanunlnunk használni. És ha ez megvan, akkor működik. Legtöbbünknél elég megbízhatóan, stabilan. Teszik a dolgukat és sokaknak rá sem kell nézniük.

    Ezt a kényelmet is megfizetjük az árban! Mert így marad több időnk másra, nem a NAS-sal kell foglalkozni.

    A torrentezési képesség csak egy funkciójuk a sok közül. Nem erre építették első sorban. Bár mellékesen egész jól ellátják ezt a feladatot is. :C

    Szóval ne szomorkodj! K*** jó NAS-od van, amit max. nagyobb lemezekkel kell csak bővítened és évekig ki fog szolgálni. :K

    Én elkezdtem építeni egy HTPC + NAS kombót, és agyaltam a Syno-m (DS213) eladásán.
    De meggondoltam magam. Annyi macera egy külön gép masszírozása, konfigolása, hogy csak hobby-ból szivatom magam vele. :B

    Egy Synology NAS-nál csak egy jobb dolog van: két (vagy több ;] ) Synology NAS. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Új hozzászólás Aktív témák