Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bb.bocs

    őstag

    válasz #80977664 #54489 üzenetére

    nas a nyitott hátuljú szekrényben (ds718+) htúl az usbn ből virít terratec aureon dual usb hangkártya. ennek a csatijába (jack, vagy átalakítóval digitál) meg ki a kábel egy elosztó osztótt részébe(alie...) a másik osztott részébe megy a másik jack vagy digitális a tv csatijából. A kettő megy a soundbar csatijába. Amúgy a718+ baromicsendes,normál üzemmódban van, de ilyenkor télen simán mehetne csöndes üzemmódban is...pedig a vinyók is dolgoznak... Am bluetoothal ugyanígy próbáltam a nassal. Az audio stationban kimondottan tetszik hogy pl tudok váltani hogy most a tvn, agépen, vagy usb hangkártyán keresztüli eszközre akarom küldeni a zenét :D ezenfelül openhabra mókolom az okosotthon projektet, segítséggel persze, lámpák ,hőmérők (ne az openhabba...) mennek jelenleg, bár nason komplikáltabb egy openhab állítólag :D szeretek új dolgokat felfedezni, de szinte végtelen a lehetőség, a reklámblokkolón át a vpnig az iscsin keresztül a davxen át a mindenig :D nagyon durva :D tanulgatok néha ha sok időm van rá :D azt reméltem megoldom ezt a részét is végre ,de nem úgy tűnik :D Am ha a telót "kötöm" rá bluetoothal,az megoldás de ugye a cél nem ez. Ja és eddig digitállal volt rákötve a nasra, a nas ugye ne tudja bekapcsolni a soundboxot mint pl a tv a sound connectel, viszont egy smart dugóval be van lőve hogy reggel még az alarmclock indítása előtt bekapcsolja a konnektort, vagyis asoundboxot :Pa davxes cuccok is tök jók, minden cuccom, telefonszámok, naptár komplett telefon mentés a nason van , minden szinte :D hogyha lesz klímánk ,riasztó,nyitás,mozgásérzékelő,vagy okosredőny how to ján agyalok még valahogy (de hogyhogy...azt még nem tudom) azt is a nasra,openhabra szeretném betolni,openhabot nem engedtem a világba, vpnnel kapcsolódom az itthoni netemre, úgy meg mindent elérek. Arra még nem jöttem rá hogyan tudom a hőmérők logját behúzni openhabba, bár más van leírás, de macerás, dockerbe kell vlmit telepíteni, aztán openhabba és utána tallán meglelem benne :D néha elgurul a agyam és le..rom az egészet,van jobb dolgom is :D ez a mostani egyszerűnek tűnt :D eléggé eltértm a tárgytól, ezzel csak azt akarom kifejezni hogy ha már egy vagyonért veszek eg nast, idöm van r, és érdekelnek az ilyen dolgok, használjam már ki a kütyüt. És még ki tudja miket lehet vele csinálni basszus.... okosotthon hangvezérlés,weblapfejlesztés, meg a franc tudja, egy rakás cucc már bevan állítva ha kell, az eszköz logok switché is odamegy,dnsszerverrel is talán vacakoltam annó,tényleg oylan ez mint egy végtelen játék :D annó egy zyxellel kezdtem asszem 1tb, lassú lett, ds209+1+1,ds218+2+2,3+3asszem (hamar cseréltem), majd a 718+nál ragadtam le, mert jó áron hozzájutottam, 2*4es vinyóval elvagyok raiben,hiszen jó a mindent klónoz. volt itthon ramom beltoltam, 2 lan bondba húzva jól kihasználja a netet is. agyaltam már 918+on is az ssd miatt,de igazából itthoni felhasználásra már a 718+ is túl van tolva, bár két 6 terrásnak raidben tudnék örülni, csak piszok drágák.) végén átmentem dicsekvésbe, de nem ez célom,csak egyszerűen olyan szinten sok a lehetőség hogy ilyen nincsen :D kizárt dolog hogy valaha is synologyn kívül mást ajánljak ,vagy vegyek. bár van hogy szivat,de ritka, és általában ne ma saját hibája...(talán a ds218+ volt amin pislogtam hogy fél év alatt megdöglött és nem tudták javítani edigitál elküldte, de visszaadták a pénzt )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák